فربد ایران نژاد ، قهرمان ورزش MMA ! مروری بر زندگینامه Farbod MMA .

توسط Hichkas

در این مقاله قصد داریم از یکی از قهرمان های ورزش هنرهای رزمی ترکیبی برایتان صحبت کنیم. کسی که ممکن است اسم او را کمتر شنیده یا حتی نشنیده باشید اما جزو افرادی است که توانسته افتخارات زیادی را به تنهایی به دست آورد. فربد ایران نژاد که متولد سال 1369 در مازندران، از ورزشکاران رزمی کار حرفه‌ای کشورمان می‌باشد که افتخارات زیادی را به صورت فردی در ورزش رزمی به دست آورده است. او زمانی مورد توجه مردم قرار گرفت که با آهنگ شاد مازندرانی وارد رینگ مسابقه شد و بعد از پیروزی با پخش آهنگ پلنگ مازندران در فضای مسابقه، مورد استقبال مازندرانی‌ها قرار گرفت.

هنر های رزمی ترکیبی فربد ایران نژاد

MMA کمتر از بیست سال است که سر زبان ها افتاده و نسبتا یک رشته ورزشی جدید محسوب می شود. تاریخ قبل از این رشته برمی گردد به رقابت هایی به نام وال تودو که در حدود سال 1920 بیشتر در برزیل شهرت زیادی داشت، اما خب این رشته برعکس ام ام ای امروزی از محدودیت های بیشتری برخوردار بود. اما اگر کمی به عقب تر برویم به ورزشی به نام پانکریشن برمی خوریم. در واقع در این مقاله نگاهی  کوتاه به این ورزش میکنیم  و به بیو گرافی آقای ایراننژاد میپردازیم .

MMA

هنرهای رزمی ترکیبی یا (Mixed Martial Arts (MMA یک ورزش رزمی کامل است که مبارزان می‌توانند از ضربه‌های مشت، آرنج، زانو، پا، فنون درگیری و گلاویزی ایستاده و در خاک، فنون پرتابی و قفل مفاصل استفاده کنند. در اصل این ورزش بیشتر از همه از ترکیب کاراته، بوکس و کشتی است و در ایران آن را با اسم میکس کیک بوکسینگ می شناسند.

بزرگترین و معتبرترین سازمان‌های برگزاری مسابقات این ورزش، سازمان‌های یواف‌سی، استریک‌فورس و ریزین می‌باشند. از آنجایی که اجرای فنون تمام رشته‌های رزمی در این ورزش تقریبا آزاد است، به همین دلیل خشونت بالایی در مسابقات آن وجود دارد. این مسابقات به‌طور معمول بر روی یک سکوی هشت ضلعی که دور آن با توری‌های فلزی پوشیده شده‌است، برگزار می‌شود.

بیوگرافی فربد ایران نژاد

فربد ایران نژاد دست به کاری زد که بسیار محبوب شد. او در هنگام ورودش به رینگ آهنگ شاد مازندرانی پخش شد. هم چنین بعد از پیروزی در مقابل حریفش آهنگ پلنگ مازندرانی را پخش کرد. بعد از این اتفاق فربد ایران نژاد در بین مردم ایران به خصوص مردم مازندران محبوب شده است.

فربد ایران نژاد که در مازندران به دنیا آمد است متولد سی و یکم تیرماه سال 1369 است. او فردی قدرتمند است که توانسته روی پای خودش بایستد و مزه قهرمانی را بچشد. پیروزی در این مسابقات به این گونه است که با اعلام تسلیم حریف، ممکن است در هنگام مبارزه، یکی از مبارزین (به خاطر اجرای یک تکنیک قفل توسط طرف مقابل یا هر علت دیگری) شکست را بپذیرد. وی باید تسلیم شدنش را با زدن سه ضربه دست به بدن حریف، تشک یا کف زمین مسابقه یا به صورت زبانی اعلام کند.

بازی فربد ایران نژاد با بوکن هایمر !

یکی از مهم ترین بازی هایی که فربد انجام داده است با بوکن هایمر بوده است. در این مسابقه در حالیکه بوکسور مازندرانی رقیب آلمانی خود را در خاک و خانه اش به باد مشت گرفت، مبارزه مساوی اعلام شد تا فربد ایران نژاد پس از 6 پیروزی متوالی در مسابقات مشت زنی حرفه ای قفسی یا ام ام ای به تساوی تن دهد. فربد موفق شد 91 درصد بازی مقابل بون هایمر را در دست داشته و این ژرمن مبهوت شده را در تمام مبارزه به شکست نزدیک کند. اما وقتی راند ها پایان یافت، داوران مسابقه را مساوی دادند تا فربد اینگونه متوقف شود. ایران نژاد که باید باز هم پیروز می شد، ولی بوکن هایمر در همان نهادی که مسابقه را برگزار کرد، عضویت دارد و جلوی باختش را گرفتند.

دلیل اصلی !

فربد با تمرینات سختی که سپری می کند و فرم خاص مشتزنی و قابلیت های ذهنی و بدنی اش آمادگی پیروزی را در هر لحظه از رزم هایش خواهد داشت. اما این بار توقف ناگهانی اش هیچ ارتباطی به فن و تکنیک و تاکتیک مبارزه نداشت، مشکل این بود که بوکن هایمر نباید می باخت و این را به سادگی از 91 درصد برتری محض فربد می توان دید

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید