سهیل مستجابیان از کجا سر از اینستاگرام درآورد ؟ نگاهی به گذشته این بانمک بی زبان !

توسط Hichkas

سهیل مستجابیان کیست ؟

سهیل مستجابیان دابسمش کار و بازیگر ایرانی متولد ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۶۱ در شهر شیراز است.

کودکی سهیل مستجابیان

مستجابیان علیرغم اینکه در شیراز دیده به جهان گشوده اما بزرگ شده ی تهران است. او که در یک خانواده ی چهار نفره به دنیا آمده بود و تنها یک خواهر داشت، از کودکی باهوش بود و طبع شوخی داشت، به طوری که در مجالس و مهمانی ها با درآوردن ادای شخصیت ها، باعث برانگیختن خنده ی حضار و ایجاد فضایی شاد و مفرح می شد. مستجابیان نقل می کند که در سه سالگی اش توسط عموهایش از خواب بیدار شده و توسط آنها برای نقش بازی کردن ادا اطوار درآوردن به یک مهمانی برده شده! همچنین تصاویر و صداهای ضبط شده ای از دوران کودکی سهیل موجود است که هنرمند بودن او از همان ایام را به وضوح می توان در آنها تشخیص داد.

تحصیلات دانشگاهی

سهیل مستجابیان فارغ التحصیل رشته ی مهندسی متالورژی از دانشگاه اصفهان است.

بازیگری

مستجابیان در ۱۹ سالگی در شیراز به همراه تعدادی از دوستانش گروه هنری میتوس را راه اندازی کردند و به فعالیت هایی هنری نظیر تئاتر پرداختند. پس از اتمام دوره ی لیسانس و بازگشت سهیل از اصفهان، او به طور جدی بازیگری را دنبال کرد و برای نمایشی به نام اتوپیای مشکوک جایزه ی اول بازیگری در استان فارس را دریافت کرد. فعالیت های سهیل مستجابیان در زمینه ی بازیگری ادامه پیدا کرد تا اینکه در سال ۱۳۸۷ در جشنواره ی تئاتر دانشگاهی – که به نوعی معتبرترین و سالم ترین جشنواره ی تئاتر در ایران است – جایزه ی دوم بازیگری مرد را به طور مشترک با نوید محمدزاده – ستاره ی بلامنازع این روزهای سینمای ایران – از آن خود کرد. در آن سال جایزه اول بازیگری به هوتن شکیبا رسید، بازیگری که دقیقا ده سال بعد موفق شد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای فیلم شبی که ماه کامل شد کسب کند.

مستجابیان چگونه دابسمش کار شد ؟

سهیل مستجابیان در سال ۱۳۹۳ از طریق یکی از دوستانش با برنامه ی دابسمش (لب خوانی) آشنا شد و شروع به لب خوانی کرد. مستجابیان در طول سال های بعد در اینستاگرام برای خود مخاطبین زیادی دست و پا کرد و اکنون با نام کاربری itsoheil در اینستاگرام فعالیت می کند و دارای فالوئرهای میلیونی است. یکی از سوژه های همیشگی مستجابیان برای شوخی و خلق دابسمش، شهره خواننده ی معروف لس آنجلسی است که در بین کارهای مستجابیان طرفداران زیادی نیز دارد.

شغل های سهیل مستجابیان

مستجابیان به جز بازیگری و ساخت دابسمش که درآمد زیادی از طریق تبلیغات برایش به همراه دارد، به شغل دیگری نیز مشغول است. سهیل مستجابیان هر از گاهی مسئولیت طراحی دکوراسیون داخلی در پروژه ها را بر عهده می گیرد و از این راه نیز پول قابل توجهی به جیب می زند.

تأثیر شهرت بر زندگی حرفه ای مستجابیان

سهیل مستجابیان اکنون یکی از پر مخاطب ترین هنرمندان ایرانی در اینستاگرام است و همین شهرت میلیونی نیز باعث شد برای نخستین بار حضور در یکی از نقش های اصلی یک فیلم سینمایی را تجربه کند. مستجابیان در فیلم بی حسی موضعی به نویسندگی و کارگردانی حسین مهکام در کنار بازیگران مشهوری نظیر پارسا پیروزفر، باران کوثری، حبیب رضایی و محمدحسن معجونی ایفاگر یکی از کلیدی ترین نقش ها بود که این نقش آفرینی با بازخوردهای متفاوتی همراه بود.

انتقادات به خاطر حضور مستجابیان در عرصه ی سینما

علیرغم اینکه سهیل مستجابیان از سنین نوجوانی دارای تجربه های متعددی در زمینه ی بازیگری تئاتر بوده و حتی در این عرصه دارای جوایزی نیز هست، اما باید اذعان داشت اولین حضور او بر پرده ی نقره ای به مذاق خیلی ها خوش نیامد. بر کسی پوشیده نیست که مستجابیان شهرتش را مدیون اینستاگرام و دابسمش های خلاقانه و باکیفیتی است که در این سال ها به مخاطب ها عرضه کرده. ب همین دلیل خیلی ها بعد از شنیدن خبر بازی سهیل مستجابیان در فیلم حسین مهکام علیه او و تصمیمش جبهه گرفتند و معتقد بودند میان این همه بازیگر که سال ها زحمت کشیده و اصطلاحا خاک صحنه را خورده اند چرا یک چهره ی معروف اینستاگرامی باید در این فیلم سینمایی بازی کند. غافل از اینکه آنها که مستجابیان را می شناسند می دانند که او نیز بازیگر تلاشگر و قدر نادیده ای بوده که سال ها زحمت کشیده و حالا از طریق مدیوم اینستاگرام نام و آوازه ای برای خودش دست و پا کرده. البته برخی دیگر نیز بودند که پس از تماشای بی حسی موضعی جسارت حسین مهکام را برای انتخاب سهیل مستجابیان تحسین کرده و معتقد بودند مستجابیان در اولین حضور خود جلوی دوربین عملکرد قابل قبولی داشته.

نقش پدر در کمدین شدن سهیل

سهیل مستجابیان در مصاحبه ای عنوان کرده که توانایی خنداندن بقیه را از پدرش به ارث برده. او در این مصاحبه عنوان کرده که پدرش علیرغم اینکه بازیگر نبود اما به معنای واقعی طناز و کمدین بود، گویی بامزه بودن در ژنتیک خانوادگی آنهاست و سهیل نیز کاملا حرفه ای ادامه دهنده ی نبوغ و استعداد ذاتی پدرش است. پدری که چند سال پیش زمانی که سهیل مستجابیان در سفری خارج از ایران به سر می برد، فوت کرد و به دیار باقی شتافت.

زندگی خانوادگی

شاید خیل عظیمی از مخاطبان میلیونی سهیل مستجابیان کنجکاو باشند که بدانند هنرمند محبوبشان در زندگی شخصی و خانوادگی اش چگونه عمل می کند. سهیل مستجابیان که اکنون ۳۸ سال سن دارد، کماکان مجرد است و هنوز تشکیل خانواده نداده. چیزی که احتمالا اگر اتفاق بیفتد باعث خواهد شد مخاطبان و طرفدارهای او حداقل کمی ریزش داشته باشند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید