سیجل از همکاری با زدبازی تا پیوستن به زدبازی و پیر شدیم ولی بزرگ نه !

توسط Hichkas

سیجل کیست ؟

سیاوش سیجل خواننده یکی از رپر های قدیمی رپ کشور مان است که بسیار سبک و صدای خاص و فوق العاده ای داره و یکی از نبوغ رپ به حساب میاد. او از اعضای گروه زدبازی بوده استسیاوش جلالی که لقب خود را سیجل گذاشته است که به گفته ی او این لقب ترکیب اسم و فامیل او می باشد. سی از سیاوش و جل از جلالی که مقداری هوش مندانه به نظر می رسد.سیجل نیز همانند دیگر افراد گروه زد بازی برای همه و نیز طرفردارانشان نام اشنا و محبوب است

بیوگرافی سیجل


سیاوش جلالی مشهور به سیجل متولد 15مهر 1364 از تهران است.او فارغ التحصیل و لیسانس شیمی و نیز فوق لیسانس رشته مهندسی فرایند از داشنگاه فرانسه است او در زمان که نوجوان بود از منتقدان و شاید دشمنان موسیقی رپ و بود ولی پس از گذشت چند سال و اشنایی با اعضای گروه زد بازی تحولی در او به وجود امد.همانطور که اشاره شد نام اصلی او سیاوش جلالی است و تنها فرزند خانواده محسوب میشود .پدراو که خلبان هواپیمای مسافر بری بود در سال 92 درگذشت
در زندگی نامه سیاوش سیجل بر خلاف بسیاری از رپر های معاصر و هم سن و سالش تفاوتی وجود دارد که در تعداد کمی از هیپ هاپی های کشور مام به چشم می خورد و آن تحصیلات عالی است که سیجل از آن برخوردار است. او در پاریس مشغول به تحصیل بوده و تا مدرک فوق لیسانس رشته ی شیمی تحصیلات خود را ادامه داده است. البته در گروه زد بازی بیشتر اعضا دارای تحصیلات عالیه هستند و ترک تحصیل نکرده اند و این بر خلاف تصویر سازی آن ها در موزیک پدر من بد منو نگا می کنه هستش.

مهاجرت


در سال 1380 زمانی که تازه 16 سالش شده بود و سال اخر دبیرستان و پیش دانشگاهی بود همراه خانوادهه برای اقامت و زندگی به کشور فرانسه مهاجرت کردند تا بتواند تحصیلاتش را نیز ادامه دهد.
بگفته خود زمانی که نوجوان بوده از دشمنان سبک رپ بوده است و قتی در اکثر میهمانی ها به همراه دوستانش میرفته و در ان جشن ها کسی اهنگ ها و ملودی های رپر های امریکایی را با پیانو می نواخته سعی میکرده به سمت بالکن برود تا هیچ گونه صدایی را نشنود.
همچنین سیجل گفته بود که از خود جی جی نیز خوشش نمی آمده و از مجبوری و تنهایی با او رفیق شده است. او بعد ها توسط جی جی که کارش بیت سازی و آهنگ سازی بود، با موسیقی هیپ هاپ آشنا تر شد و بعد از مدتی فعالیت مقدماتی در این عرصه به آن علاقه مند شده و به سرغت پیشرفت کرد. البته این پیشرفت علاوه بر علاقه مندی به نبوغ او نیز بسیار مرتبط بود. چرا که سیجل یکی از بچه زرنگ های دوران مدرسه و دبیرستان خود بوده است.
سال اولی که تازه به فرانسه و شهر پاریس امده بود برای خیلی سخت و خسته کننده بود تا اینکه با علیرضا جی جی اشنا شد و او را برای تماشای فیلمی از امینم بنام 8 مایل بزور دعوت کرد اوایل میلی به رفتن و دیدن این فیلم نداشت بعد از دیدن این فیلم بود که نظرش کاملا برگشت و علاقمند به موسیقی رپ شد و ان را با جدیت دنبال کرد.

شروع همکاری ها


زمانی که تازه 20 سالش شده بود بهمراه دوست و رفیق صمیمیش علیرضا جی جی به این گروه معرفی شد و بعد از چند سال تمرین همراه انها از شروع سال 86 صدایش دیده شد و کم کم طرفدارانی نیز پیدا کرد.
او سال ها به صورت میهمان در موزیک های گروه زد بازی حضور داشته است که این مهمان بودن در سال 2005 پایان یافت و او توانست تا به عضویت گروه زد بازی که یکی از بهترین گروه های رپ پارسی بوده و هست، در آید. بودن به عنوان یک عضو از گروه قوی و پر قدرت و مشهور زد بازی، می شود گفت که آرزوی هر رپری بود که سیجل این شانس را داشت تا به همراه دوست قدیمی اش وارد این گروه شود و به عضوی فعال و بسیار موفق از این گروه تبدیل شود
یکسال بعد با درخواست ام جی اهنگی را برای فیلمی بنام تیغ زن ساخت.

قبل از زدبازی …


سیجل قبل از پیوستن به گروه زد بازی در چند موزیک که به صورت سینگل ترک منتشر شدند با اعضای آن همراهی داشت که به خوبی توانست استعداد خود را در نوشتن تکست های حرفه ای نشان دهد و نظر مهراد و ام جی را برای عضویت ور گروه زد بازی جلب کند. پس از عضویت در این گروه سیجل تقریبا در نود درصد موزیک های گروه حضور داشت و یکی از اعضای پر کار گروه به حساب می آید. یکی از شاهکار های او که از بهترین موزیک های زد بازی نیز می باشد، موزیک تابستون کوتاهه بود که در نظر هواداران گروه زد بازی بسیار محبوب شد. بعد از موزیک تابستون کوتاهه او در آلبوم زاخارنامه نیز حضور پیدا کرد که معروف ترین و تنها آلبوم گروه زدبازی بود که به جز سامان ویلسون تمامی اعضا در آن حضور داشتند.سیاوش سیجل در موزیک فوق العاده از سامی بیگی و بهزاد لیتو به عنوان یکی از اعضای زدبازی حضور داشت که یکی از خاطره انگیز ترین موزیک های رپ و هیپ هاپ پارسی به شمار می آید. او همچنین به همراهی علی رضا جی جی و بهزاد لیتو، یکی دیگر از بهترین و جذاب ترین موزیک های رپ پارس را تحت عنوان موزیک ناب منتشر کرد که کار خیلی خفن و پر انرژی از آب در آمد و نظر بسیاری را به خود جلب کرد.
او معتقد بود که سیجل یک سبک هنری را دنبال نمیکند و یک شخصیت ثابت را نیز ندارد رو زاول با اهنگی بنام من چتم شروع کردم و زمانی دیگر لقب سلطان اهنگ ها و موسیقی های احساسی را گرفتم و بعد تر هم که لقب های گوناگون برای خواندن اهگ ها خواصم که خواندم گرفتم.

ازدواج

سیجیل پس از گذشت چند سال پس اشنایی با با خانمی بنام نازنین ازدواج کرد و در حال حاضر متاهل است و زندگی ارامی را با او تجربه می کند. در اسل 1390 با نازین که همدگیر را از قبل می شناختند در خواست ازدواج داد به گفته او نازنین مثل نوری بود به زندگی من تابید و مرا از تاریکی بیرون اورد و بخش مهم زندگی من است و الهام بخش من است.
سیجل در تاریخ سوم جولای سال دو هزار و هفده این عکس را منتشر کرد و با کسی که سال ها با او بود ازدواج کرد که بسیار قابل توجه هوادارانش قرار گرفت و به زندگی متاهلی وارد شد.

سیجل در جایی گفته است که…

وقتی شرایط روحی مناسبی داشته باشم و حالم خوب باشد یا در مهمانی ها باشم دوست دارم اهنگ های ساسی را گوش کنم این درست است که سبک های متفاوتی با یکدیگر داریم اما این را قبول دارم که ساسی در کار و سبک خودش بهترین است و اینکه گوش دادن به او ارامم می کند.
زمانی که در زد بازی کنار دوستانم کار میکردم بیشتر اوقات انتخاب اهنگ بیت و کروس های اهنگ را برعهده من می گذاشتند زمانی هم میشد که شروع اهنگ ها با من بود و این نوع از همکاری واقعا فوق العاده بود و در قسمت اخر کار علیرضا ان را تمام میکرد.
همیشه با برنامه گذار ها و همچینین برای جذب اسپانسر ها وظیفه من بود و معمولا من این کار ها را میکردم  و حس میکردم این بخاط داشه روحیه مهندسی و نیز نحوه مدیریتم بوده.

و در ادامه …


اختلاف نظرها مدتی شده بود که در گروه زیاد شده بود و هرکسی از اعضای گروه میخواست نظر خود را بر کار ها اعمال کند هیچ وقت از این چند دستگی خوشم‌نیامد و دیگر زمان ان رسیده بود که گروه را ترک کنم من و علیرضا چون از گذشته هم با یکدیگر بویم گروه را ترک کریدم و تصمیم به گرفتن یک گروه دیگر گرفتیم او مثل گذشته انگیزه و هیجانی برای ان نداشتیم و ترجیح دادیم که به صورت انفرادی این کار را ادامه دهیم

فکتدر بيوگرافي سیاوش سیجل آمده است که او پس از سال ها همراهی با گروه زد بازی و ساخت موزیک های بسیار تحت لیبل زدبازی به علت یک سری مشکلات داخلی گروه به همراه علی رضا جی جی و نسیم پاریزه از گروه زد بازی جدا شده و در واقع گروه زد بازی به دو گروه تقسیم شد. یک گروه مهراد هیدن و سامان ویلسون که آلبوم بزرگ را منتشر کردند و یک گروه دیگر که علی رضا جی جی و سیاوش سیجل و نشسم پاریزه بودند و آلبوم های پیر شدیم ولی بزرگ نه 1 و 2 را منتشر کردند. جالب است بدانید که در این بین سهراب ام جی به عنوان عضو مشترک با هر دو دسته افراد زد بازی سابق همکاری کرده و می کند.

حواشی

از حواشی سیاوش می شود به بحث های پیش اومده بین او و اعضای گروه زد بازی اشاره کرد که البته بیشتر این بحث و جدال ها پیرامون علی رضا جی جی بوده است ولی سیجل را نیز در گیر کرده بود. هم چنین سیجل بعد از دو گروه شدن زد بازی گروه دیگری را نیز با همراهی بهزاد لیتو و علی رضا جی جی تشکیل داد که اسم گروه را جی لی سیج گذاشتند.گروه زدبازی حدود 2 سال است که آهنگی بیرون نداده بودند اما پس از 2 سال کنار یکدیگر جمع شده و دو آهنگ جدید را در تاریخ 21 خرداد منتشر کرده اند. البته اینبار بجای نسیم، یسنا در این دو آهنگ جدید گروه زدبازی با آنها همکاری کرده است. البته بهتر است به آهنگ “دیگه تابلو شده” از فدایی که در دیس بک به آهنگ یخ زد بازی پس از چند روز منتشر شد هم اشاره ای بکنیم.

بت

سیجل نیز یکی از اعضای اصلی گروه زد بازی می‌باشد کـه بتازگی مدیریت سایت کازینو ایران را بدست گرفته

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید