لئوناردو دی کاپریو ، بازیگر موفق و فعال محیط زیست ! بیوگرافی Leonardo DiCaprio .

توسط Hichkas

اگر از طرفداران لئوناردو دی کاپریو هستید و سال گذشته نیز از دیدن فیلم روزی روزگاری در هالیوود لذت برده اید سایت قمار علاوه بر بیوگرافی این بازیگر مطرح نکاتی جالب از زندگی این فرد جمع آوری کرده ایم که میتوانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید چرا که خواندن این نکات در نوع خود جالب محسوب می شوند.

این ستاره سینما می‌گوید که مادرش این نام را به او داده است، زیرا یک روز وقتی بردار بوده در گالری هنری در فلورانس بود و در زمان   تماشای یکی از آثار لئوناردو داوینچی، لئوناردوی کوچک که در آن زمان   یک جنین محسوب می‌شده به شکم مادرش لگد می‌زند و در نتیجه پدر و مادرش تصمیم می‌گیرند نام وی را لئوناردو بگذارند.
زمانی که دی کاپریو ۱۱ ساله بود، یکی از اهالی سینما به وی گفت: نامش طولانی و سخت است و بهتر است نام خود را به لنی ویلیامز تغییر دهد تا بیشتر آمریکایی به نظر برسد. خوشبختانه، او در برابر آن نظر مقاومت کرد و تصمیم گرفت نام خود را که ریشه ایتالیایی دارد حفظ کند. لئوناردو دی کاپریو در لس آنجلس به دنیا آمده است.

همیشه در چالش !

لئوناردو دی کاپریو علاقه خاصی به نقش‌های سخت و متفاوت دارد و حتی بار‌ها از تهیه کنندگان درخواست کرده نقش‌های سخت و پر چالش را به وی پیشنهاد دهند که به لحاظ محتوایی منحصر به فردند.
سال‌ها پیش جرج لوکاس قصد داشت از لئوناردو دی کاپریو در یکی از فیلم‌های جنگ ستارگان استفاده کند، اما در نهایت توافقی بین او و دی کاپریو حاصل نشد.
تارنتینو همیشه طرفدار سرسخت دی کاپریو بود و البته همیشه تمایل داشت یک همکاری با وی داشته باشد وی اخیرا گفته دی کاپریو با استعدادترین بازیگری است که وی تا به حال ملاقات کرده است.
دی کاپریو به شدت طرفدار مریل استریپ است و بار‌ها گفته زمانی که در فیلم اتاق ماروین با وی همکاری کرده است، احساس کرده که بزرگ‌ترین شانس زندگی خود را تجربه می‌کند وی یک بار نیز اعلام کرده است که مریل استریپ بزرگ‌ترین بازیگر جهان است.
در سال ۲۰۰۲ قرار بود لئوناردو دی کاپریو نقش مرد عنکبوتی را بازی کند، اما با تهیه کنندگان به توافق نرسید و نقش وی به توبی مگوایر رسید. الب است بدانید توبی مگوایر مدتی مستاجر دی کاپریو بود

اگرجه نقش دی کاپریو در فیلم The Revenant همان چیزی است که باعث شده این ستاره سینما اسکار را به دست آورد، اما در زمان   فیلمبرداری شرایط برای وی بسیار دشوار بود و به شدت وزن از دست داد.

حال بیشتر به بیوگرافی این بازیگر میپردازیم

لئوناردو دی‌کاپریو

لئوناردو ویلهلم دی‌کاپریو در ۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ در شهر لس‌آنجلس در ایالت کالیفورنیا متولد شد. پدرش جورج دی کاپریو نویسنده کتاب‌های کومیک و مادرش ارمهاین ایندربرکن و مادربزرگش هلنا ایندربرکن. اجداد لئوناردو اهل ایتالیا و آلمان بودند و سه/ چهارم دی کپریو در واقع آلمانی است. نام لئوناردو توسط مادر او و به خاطر نام لئوناردو داوینچی زمان  ی که نقاشی این هنرمند را در ایتالیا مشاهده نمود بر او گذاشته شد. مادر و پدر لئو زمان  ی که تنها یک سال داشت از یکدیگر طلاق گرفتند و لئوناردو همراه مادرش در محلهٔ فقیرنشینی با نام ایکو پارک که موسوم به زاغه‌های هالیوود است زندگی کرد و بزرگ شد.

آغاز بازیگری

او بازیگری را در ۵ سالگی با بازی در مجموعهٔ تلویزیونی رامپر روم آغاز کرد اما به دلیل  رفتارش از پروژه اخراج شد و پس از آن تصمیم گرفت تا تحصیلاتش را به طور جدی آغاز کند و به مدرسه John Marshall High School پیوست. در ابتدای دوران کارش مدیر آژانس و مدیر برنامه‌هایش به او گوش زد کردند که نام «لئوناردو» بیش از حد غیر انگلیسی و خارجی‌است و او باید نامش را به لنی ویلیامز تغییر دهد اما لئوناردو نپذیرفت و با بازی در فیلم زندگی این پسر در سال ۱۹۹۳ وارد سینما شد.

نقش گری بکمن

آغاز کار لئوناردو در ۱۹۸۹ با بازی در نقش گری بکمن در سریال تلویزیونی بود در همین زمان   بود که یکی دیگر از بازیگران سینما توبی مگوایر (Tobey Maguire) آشنا شد و دوستیشان تا کنون در جایش باقی‌است. در ۱۹۹۳ در نقش توبی در فیلم خوش درخشید و نامش در فهرست عنوان بهترین هنرپیشه نقش دوم قرار گرفت. در همان سال با ایفای زیبای نقش یک معلول ذهنی در فیلم چه چیزی گیلبرت گریپ را می‌خورد در کنار جانی دپ قرار گرفت که ثمره اش کاندید شدن برای جایزهٔ اسکار در سن نوزده سالگی بود. در سال ۱۹۹۶ دی‌کاپریو در نقش رومئو در فیلم جدید رومئو و ژولیت (اثر شکسپیر) حاضر گشت. اما با این همه فعالیت و کارنامهٔ خوب هنری فیلم پر سرو صدای تایتانیک (۱۹۹۷) بود که او را تبدیل به فوق‌ستاره‌ای در دنیای هالیوود کرد.

افول و صعود لئوناردو دی کاپریو پس از تایتانیک

بعد از موفقیت بزرگ تایتانیک او حضوری نه چندان دلچسب در فیلم سلبرتی وودی آلن داشت و بعد از آن نیز در سال ۲۰۰۰ یعنی ۴ سال بعد از تایتانیک در مصاحبه‌ای با مجله تایم اقرار کرد که دوران تایتانیک برای او سخت‌ترین دوران بوده‌است. لئوناردو می‌گوید: «در زمان تایتانیک هیچ گونه رابطه‌ای با خود نتوانستم برقرار کنم، دیگر به آن شهرت دست نخواهم یافت و انتظار مجددش را هم ندارم و چیزی نیست که من حال به دنبالش باشم«

بعد از آن لئو ناردو در فیلم ضعیف ساحل ظاهر شد فیلمی که نه از نظر منتقدان و نه از نظر تماشگران راضی‌کننده نبود و با شکست تجاری شدید مواجه شد.

در سال ۲۰۰۲ دی‌کاپیرو خود را از دنیای پر زرق و برق هالیوود و عکس‌های کلیشه‌ای مجلات دور کرد و تمرکزش را به روی دو اثر موفق اگه می‌تونی منو بگیر به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و دار و دسته‌های نیویورکی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی را در کارنامه‌اش قرار داد که هر دو فیلم مورد توجه منتقدین قرار گرفتند و نمرات زیادی را دریافت نمودند و هر دو نزدیک به هم اکران شدند. او برای ایفای نقش فرانک آبیگنل جونیور در فیلم اگه می‌تونی منو بگیر نامزد دریافت گوی طلایی شد. بعد از آن نوبت به اثر قابل توجه هوانورد که بر اساس زندگی واقعی هاوارد هیوز کارگردان و هوانورد معروف آمریکایی ساخته شده بود رسید. دومین کار مشترک اسکورسیزی دومین کاندیدایی جایزه اسکار بهترین هنرپیشه نقش اول را برای او به ارمغان آورد.

لئوناردو دی‌کاپریو : دنیروی جدید !

همچنان دی‌کاپریو همکاریش را با اسکورسیزی ادامه داد به طوری که خیلی‌ها او را دنیروی جدید اسکور می‌خوانند گرچه هنوز هیچ اسکاری نصیبش نشده بود و اسکاری هم که دریافت کرد به خاطر این بازی ها ی اسکورسیزی نبود.

دی‌کاپرو در سال ۲۰۰۵ مشغول همکاری سومش با اسکورسیزی به نام رفتگان با حضور ستارگان دیگری چون جک نیکلسون، الک بالدوین و مت دیمون شد در ضمن هنوز ۲ همکاری دیگر مارتین اسکورسیزی و دی‌کاپریو باقی‌مانده‌است. در این سال او برای سومین بار برای بازی در فیلم الماس خونین نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

قدم های بزرگ لئوناردو دی‌کاپریو در حفظ محیط زیست

او فعالیت‌های وسیعی را برای منابع طبیعی به خصوص در حفظ و نگه‌داری گوریل‌ها انجام می‌دهد و نیز تقبل بخشی از کمک‌های بیمارستان لس آنجلس که مخصوص کودکان سرطانی‌است را به عهده دارد. لیو با موفقیت در سال ۲۰۰۶ به استراحتی کوتاه پرداخت و مشغول ساختن فیلمی در مورد محیط‌زیست شد و این فیلم را به جشنواره فیلم کن برد. همچنین او در فیلم جاده انقلابی (۲۰۰۸) یک بار دیگر با کیت وینسلت همبازی شد. در سال ۲۰۱۰ او در دو فیلم جزیره شاتر و تلقین حضور یافت که هردو از پرفروش‌ترین فیلم‌های ان سال شناخته شدند. در آمد او در سال ۲۰۱۰ به ۶۰ میلیون دلار تخمین زده شد.

زندگی خصوصی

دی‌کاپریو دارای خانه‌ای در شهر لس‌آنجلس و آپارتمانی در شهر نیویورک آمریکا است. وی همچنین صاحب جزیره‌ای در بلیز است.

او از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ با ژیزل بوندشن سوپر مدل برزیلی و از ان پس تا سال ۲۰۱۰ با بار رافائلی مدل اسرائیلی رابطه عشقی داشته‌است.

لئوناردو دی کاپریو به حیوانات و حیات وحش به شدت اهمیت می‌دهد و صندوق‌های حمایت از حیوانات و محیط زیست را مدیریت می‌کند.
فیلم مورد علاقه دی کاپریو فیم راننده تاکسی با بازی رابرت دنیرو است.

در سال ۲۰۰۷ مستندی با عنوان ساعت یازدهم منتشر شد. دی کاپریو به نوشتن و روایت مستند کمک کرد. این فیلم وضعیت محیط جهانی ما را به نمایش می‌گذارد و راه‌هایی را نشان می‌دهد که بشریت می‌تواند به ترمیم سیاره کمک کند.

مارتین اسکورسیزی از کارگردان‌های بزرگی است که استعداد دی کاپریو را تحسین می‌کند. آن‌ها یکی از بهترین دوئل‌های کارگردان / بازیگر هستند که هالیوود تاکنون دیده است.

لئوناردو دی کاپریو : سفیر صلح سازمان ملل و فعالیت‌ها

او فعالیت‌های وسیعی را برای منابع طبیعی به خصوص در حفظ و نگه‌داری گوریل‌ها انجام می‌دهد و نیز تقبل بخشی از کمک‌های بیمارستان لس آنجلس که مخصوص کودکان سرطانی‌است را به عهده دارد. وی در سپتامبر ۲۰۱۴ به سمت سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی برگزیده شد. وی از سال ۱۹۹۸ تاکنون همواره برای حفظ محیط زیست تلاش کرده‌است و در بنیادی که با نام او راه‌اندازی شده، فعالیت می‌کند. او در اکتبر ۲۰۱۴ برای ایجاد و گسترش مناطق حفاظت شده دریایی و همچنین متوقف کردن صید غیرقانونی در دریاها و ۵ اقیانوس زمین، ۲ میلیون دلار کمک کرد، مجموع کمک‌های مالی وی در این زمینه به بیش از ۳ میلیون دلار می‌رسد.[۹] دی‌کاپریو در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۶ در واتیکان با پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان جهان، به صورت خصوصی دیدار کرد.

کمک به پاپ !

این دو نفر در مورد نگرانی‌ها در زمینه محیط زیست سخن گفتند و لئوناردو دی‌کاپریو از طرف مؤسسه خیریه‌اش چکی را به پاپ اهدا کرد. او همچنین کتاب آثار هیرونیموس بوش، نقاش قرن پانزدهم میلادی را به پاپ هدیه داد. در عوض پاپ هم نسخه‌ای جلد چرمی از لوداتو سی، بخشنامه‌ای که در خصوص محیط زیست نوشته، و کتاب پیشینش «لذت تعالیم مسیح» را به لئوناردو دی‌کاپریو تقدیم کرد
فعالیت‌های وی منتقدانی نیز دارد که او را به دورویی و ریاکاری متهم کرده‌اند و بیان داشتند که: ‘دی کپریو از حفظ محیط زیست و گرمایش زمین سخن می‌گوید در حالی که خودش در یات‌های عظیم مهمانی می‌گیرد و با جتهای خصوصی‌اش مسافرت می‌کند که مصرف سوخت بالایی داشته و برای محیط زیست مضرند.’

رقابت لئوناردو دی کاپریو با کریستین بیل

با کریستین بیل درگرفتن چند نقش رقابت داشته. اول برای نقش جک در تایتانیک که این رقابت را از بیل برد و دلیل  اصلی آن این بود که کامرون نمی‌خواست هر دو بازیگر جک و رز انگلیسی باشند. اما در فیلم روانی آمریکایی ابتدا بیل برای نقش انتخاب شد سپس دوباره گفته شد که دی کاپریو این نقش را بازی می‌کند اما سرانجام نقش به بیل رسید؛ و همچنین برای بازی در نقش هیو گلس در فیلم بازگشته کریستین بیل در نظر گرفته شده بود که در نهایت نقش به دیکاپریو رسید که برای بازی در این نقش برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در سال ۲۰۱۶ شد.

دی کاپریو تا به حال نامزد دریافت ۱۶۱ جایزه و برنده ۵۴ جایزه شده‌است. جایزه اسکار، جایزه گلدن گلوب، جوایز فیلم بفتا و جایزه انجمن بازیگران فیلم از مهترین آن هاست.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید