رایان گاسلینگ ، بازیگر توانا و موفق هالیوود ! نگاهی به زندگینامه آقای Ryan Gosling .

توسط Hichkas

(Ryan Gosling) با نام کامل رایان توماس گاسلینگ، بازیگر و نوازنده کانادایی در تاریخ 12 نوامبر سال 1980 در شهر لندن، انتاریو کانادا متولد شده است. او که بازیگری خبره میباشد و برنده جوایز زیادی هم بوده را بیوگرافیش را بررسی خواهیم کرد .

زندگی نامه

رایان گاسلینگ که بسیاری او را با بازیگر کانادایی رایان رینولدز اشتباه می گیرند

 فرزند توماس ری گاسلینگ (فروشنده سیار) و دنا (منشی و دبیر) می باشد. پدر و مادرش هر دو از تبار فرانسوی، کانادایی، انگلیسی، اسکاتلندی و ایرلندی هستند.

رایان یک خواهر بزرگ ترهم به نام مندی گاسلینگ دارد. این خانواده گاسلینگ به خاطر شغل پدری  مدام در حال نقل مکان بودند .

طلاق پدر و مادر !

ولی بودن پدر در خانواده دیری نپاید چراکه زمانی که رایان 13 ساله بود پدر و مادرش از هم طلاق گرفتند و رایان و خواهرش نزد مادرش بزرگ شدند.

چیزی که خود رایان گاسلینگ میگوید این بود که  از کودک بودن متنفر بوده، در مدرسه ابتدایی مورد آزار و اذیت دوستانش قرار می گرفته و تا سن 15 سالگی هیچ دوستی نداشته است.

او از همان کودکی و با دیدن فیلم “دیک تریسی” به بازیگری علاقه مند شد، وقتی کلاس اول بود تحت تاثیر فیلم “اولین فیلم” چاقویی به مدرسه برد و آن را به سمت بچه ها پرتاب کرد، این حادثه عجیب باعث تعلیق او از مدرسه شد و مادرش یک سال در خانه به او آموزش داد.

او در سن 17 سالگی مدرسه را به خاطر بازیگری رها کرد و هرگز مدرک تحصیلی رسمی دریافت نکرد.

فیلم شناسی رایان گاسلینگ

رایان گاسلینگ کار خود را در سال 1993 به عنوان ستاره کودکان و در کانال دیزنی با برنامه میکی موس آغاز کرد که تا سال 1995 ادامه داشت. او در برنامه های سرگرمی خانوادگی دیگری همچون آیا شما از تاریکی می ترسید؟ (1995) نیز حضور داشته است.

اولین نقش قابل توجه گاسلینگ در فیلم معتقد (2001) بود و سپس در فیلم هایی همچون قتل با اعداد (2002) و ایالات متحده لیلاند (2003) نقش آفرینی کرد.

با فیلم عاشقانه دفترچه یادداشت (2003) با بازی ریچل مک آدامز به چهره شناخته شده ای تبدیل شد و برای بازی در نقش یک معلم معتاد در فیلم نیمه نیلوفر (2006) نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

فیلم های موفق کارنامه رایان

از دیگر فیلم های او می توان به شکست (2007) با بازی آنتونی هاپکینز، لارس و دختر واقعی (2007)، ولنتاین غمگین (2010) با بازی میشل ویلیامز، دیوانه وار، احمقانه، عشق (2011) با بازی جولیان مور و نیمه ماه مارس (2011) با بازی جرج کلونی اشاره کرد.

رایان گاسلینگ با بازیگران مشهوری همچون کریستین بل در فیلم رکود بزرگ (2015)، با راسل کرو در فیلم مردان خوب (2016) و با ناتالی پورتمن در فیلم ترانه به ترانه (2017) هم بازی بوده است.

گالسینگ برای بازی در فیلم لالالند (2016) موفق به دریافت جایزه گلدن گلاب و نامزدی جایزه اسکار شد وخانم  اما استون نیز جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را از آن خود کرد.

او همچنین در فیلم نخستین انسان (2018) در نقش “نیل آرمسترانگ” فضانورد آمریکایی و اولین انسانی که پا روی کره ماه گذاشت ظاهر شده است.

ازدواج و همسر رایان گاسلینگ

رایان گاسلینگ سال 2002 تا 2003 با ساندرا بولاک، هم بازی اش در فیلم “قتل با اعداد” رابطه عاشقانه داشت.

از اواسط سال 2005 تا سال 2008 با راشل مک آدامز، هم بازی اش در فیلم “دفترچه یادداشت” رابطه داشت.

سال 2011 با ایوا مندس رابطه عاشقانه ای را شروع کرد که حاصل آن دو دختر به نام های اسمرالدا آماده گاسلینگ (متولد 2014) و آمادا لی گاسلینگ (متولد 2016) می باشد.

او در حال حاضر در محله مشهور سیلور لیک در لس آنجلس زندگی می کند.

حقایق جالب درباره رایان گاسلینگ

رایان گاسلینگ اغلب در نقش شخصیت های آرام ظاهر می شود.

گیتاریست جاز است.

فیلم مورد علاقه اش شرق بهشت (1955) است.

به همراه دو نفر از دوستانش رستوران مراکشی در بورلی هیلز کالیفرنیا دایر کرده اند.

در کودکی برای اختلال بیش فعالی مورد معاینه قرار گرفت اما به خاطر آن دارویی برایش تجویز نشد.

نام مستعارش در مدرسه Trouble (مشکل) بوده است.

برای فیلم بتمن و سوپرمن (2016) پیشنهاد شد اما این نقش در نهایت به بن افلک رسید.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید