کاردانو ، پرچمدار نسل سوم ارز های دیجیتال ! همه چیز در مورد ارز دیجیتال Cardano .

توسط Hichkas

کاردانو از لحاظ نوع پلتفرم مشابه ارز دیجیتال اتریوم است و وابسته به بلاکچین می باشد . پلتفورمی که می تواند از قرارداد ها هوشمند پشتیبانی کند . ارز دیجیتال این پلتفورم با نماد مخفف ADA شناخته می شود و از طریق مهندسی معماری چند لایه گشایش یافته . با مجله قمار همراه باشید با معرفی رمز ارز کاردانو .

کاردانو چیست ؟

به طور کلی اگر بیت کوین را پرچمدار نسل اول ارز های دیجیتال و اتریوم را پرچمدار نسل دومشان در نظر بگیریم به طور قطع کاردانو پرچمدار نسل سوم رمز ارزهاست . ارزش بازار این ارز چیزی حدود 876 میلیون دخار تخمین زده می شود و این ارز دیجیتال در لیست با ارزشترین ارز های دیجیتال جا دارد و مسیر رو به بالایی را پیش گرفته است و عرضه اولیه این ارز تقریباً 63 میلیون سرمایه به خود جذب کرد .

ایده کاردانو از آنجا شروع شد که بنیانگذار این ارز دیجیتال در فکر معرفی بلاکچینی مطمئن تر و با کارکردی بهتر و حرفه ای تر از بلاکچین های موجود بود . هدف اصلی از بلاکچین جدید سه چیز بود :

  • انجام معاملات بیشتر و بزرگتر
  • دریافت کارمزد کمتر
  • انجام تراکنش های سریعتر

تاریخچه ADA

بنیانگذاران ارز دیجیتال کاردانو آگلوس کیایاس ، جرمی وود و چارلز هاسکینسون بودند که با تلاش همدیگر توانستند در نهایت در سال 2015 این ارز را رونمایی کنند . این ارز دیجیتال به وسیله شرکت IOHK بنیان گذاری شد . جالب است بدانید که قبل از آن چارلز هاسکینسون در پروژه های بزرگ ارز های دیجیتال مانند اتریوم و بیت شیرز در مقام هم بنیانگذار همکاری کرده است . او عاشق ریاضیات است و در آن بسیار حرفه ایست و اصلاً برای همین اسم این ارز دیجیتال را از نام ریاضیدان معروف گیرمو کادانو برداشته است . چارلز به طوری ناگهانی در سال 2014 پروژه اتریوم را ترک کرد و حدوداً یک سال بعد پروژه کاردانو را با مشارکت دو نفر دیگر آغاز کرد . نهایتاً در سال 2017 دانشگاه ادینبرگ با همکاری IOHK برای کمک به پروژه ملحق شدند . این ارز دیجیتال بعد از دو سال عرضه پژوهشی سرانجام در لیست بیتترکس قرار گرفت و ارزشش به 600 میلیون دلار رسید .

نهاد های حمایتی کاردانو

در کل سه نهاد برای پشتیبانی از کاردانو وجود دارند :

  • کمپانی IOHK : یک شرکت علمی مهندسی است که برای ساخت ، طراحی و محافظت از پروژه اصلی خود یعنی کاردانو تا سال 2020 قرارداد دارد .
  • بنیاد کاردانو : یک بنیاد غیرانتفاعی است که از تکنولوژی پروتکل کاردانو محافظت می کند و همچنین وظیفه استاندارد ساختن و کمک به ارتقای آن را نیز بر عهده دارد.
  • کمپانی Emurgo : یک کمپانی ژاپنی است که بر توسعه کارکرد تجاری تکنولوژی بلاکچین نظارت دارد.

استخراج و ماینینگ ADA

کاردانو نیز مانند برخی از ارز های دیجیتال از روش اثبات سهام یا همان Proof of Stake برای استخراج یا ماینینگ بهره می برد . این یک روش بسیار متفاوت برای سنجش اعتبار تراکنش ها بوسیله نقطه نظر جمعی است . شاید اهداف روش ها با هم یکی و همسو باشند اما این روش از روش اثبات کار کاملاً متفاوت است . این روش برای بار اول در ارز دیجیتال پیرکوین اعمال شد و ایده آن از طرف انجمن کوین تاک مطرح شد . به دنیال آن ارز بلک کوین هم از این روش پیروی کرد . برخلاف روش اثبات کار که استخراج در آن از طریق حل مسائل ریاضی اتفاق می افتد ، در اثبات سهام ماینر یا استخراجگر یک بلاک را به طور کامل انتخاب کرده و نگه داری آن را با بقیه شریک می شود .

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید