دوج کوین ، رمزارز مورد استقبال چند سال اخیر ! نگاهی به مسیری رمزارز DogeCoin .

توسط Hichkas

در این مقاله سعی داریم تا از ابتدا و پدید آمدن دوج کوین – DogeCoin – شروع کرده و در ادامه تمام مواردی که باید درباره ی آن بدانید را به شما توضیح دهیم پس با ما در سایت  قمار همراه باشید .

آشنایی با تاریخچه ی دوج کوین

در دسامبر سال 2013 بود که قیمت بیت کوین چهار رقمی شده و کمی بیشتر از 1000 دلار قیمت داشت. در آن زمان بود که کم کم دنیا شروع به جدی گرفتن ارز های دیجیتال کرد.

در آن زمان و با جدی شدن بحث ارز های دیجیتال دو نفر به نام های Billy Markus و Jackson Palmer خیلی با جدی شدن این بحث موافق نبودند و به نظر آن ها دنیا دیگر بیش از اندازه داشت در این مورد از خود جدیت و اهمیت نشان می داد.

آن ها این اعتقاد را داشتند که ارز های دیجیتال و رمزنگاری شده باید یک سرگرمی باشند و نباید آن ها را به عنوان پول و سرمایه واقعی حساب کرد. بنابر این تصمیم گرفتند ارز دیجیتال خودشان را روانه ی بازار کنند.

تاریخ تولد دوج کوین

در نتیجه و با تفکر یک سرگرمی، ارز دیجیتال دوج کوین سرانجام در تاریخ 6 دسامبر سال 2013 متولد شد.

نام دوج (Doge) از یک میم (meme) پرطرفدار گرفته شده است. این میم مربوط نژاد سگ Shiba Inu است و از یک شو اینترنتی الهام گرفته شده است.

بر روی کوین این ارز دیجیتال هم تصویر سگی با نژاد Shiba Inu قرار داده شده است.

شروع شهرت!

این ارز دیجیتال پس از معرفی شدن سر و صدای بسیار زیادی را در سطح اینترنت به راه انداخت. از آن جا که در آن زمان و در سال 2013 هنوز ارز های دیجیتال بسیار زیادی ایجاد نشده بود، دوج کوین موفق شد به سرعت راه خود را پیدا کند و افراد زیادی شروع به استفاده کردن از آن پرداختند.

می توان این طور عنوان کرد که در آن زمان یک ارز دیجیتال تفننی که دارای کابران مشتاق زیادی هم بود برای بسیاری از افراد یک جاذبه به حساب می آمد و آن ها را به خود جذب می کرد.

رفته رفته چیزی که در ابتدا با تفکر یک سرگرمی پدید آمد شروع به بزرگ شدن کرد و موفق شد افراد زیادی را به خود جذب کند. دوج کوین را می توان به عنوان یک ارز دوستانه به حساب آورد. از زمان عرضه این کوین، فعالیت های خیرخواهانه زیادی از طرف آن صورت گرفته است.

دوج کوین در چه مواردی استفاده دارد

کاربران این ارز دیجیتال موفق شدن اند در چند سال گذشته به سبب تعداد بالای کاربران و استفاده کنندگان از این ارز فعالیت های خیرخواهانه ی زیادی را انجام دهند.

برای مثال در سال 2014، کاربران این کوین موفق شدند پنجاه هزار دلار آمریکا جمع آوری کرده و با استفاده از آن تیم سورتمه جامائیکا را به مسابقات المپیک زمستانی سوچی بفرستند.

این کاربران در تاریخ 22 مارس سال 2014 که به نام روز جهانی آب نام گذاری شده است، 30 هزار دلار آمریکا جمع آوری کرده تا با استفاده از آن آب تمیز برای یک دهکده در کنیا فراهم کنند.

یکی دیگر از فعالیت های کاربران این ارز در مارس سال 2014 رقم خورد. این کاربران موفق شدند مبلغ 55 هزار دلار جمع آوری کنند تا با استفاده از آن اسپانسر راننده ای مسابقات NASCAR شوند که قصد داشت با تصویر دوج کوین رانندگی کند.

دوج کوین در شبکه های اجتماعی

صفحات متعلق به این ارز دیجیتال در سراسر شبکه های اجتماعی دنبال کننده های فراوانی دارد. صفحه ی این ارز دیجیتال در ردیت و توییتر هر کدام بیش تر از 130 هزار دنبال کننده دارد.

برخی از خیریه ها مانند SocksForTheHomeless و DogePizza از ردیت برای جمع آوری مبالغ هدیه و اهدایی استفاده می کنند.

البته مانند تمام ارز های دیجیتال دیگر بسیاری از افراد هم برای مبادلات ارزی و پولی از دوج کوین استفاده می کنند. اما هنوز هم استفاده اصلی از این ارز برای سرگرمی و موارد خیرخواهانه است. به همین دلیل است که بسیاری عقیده دارند نباید از این ارز به عنوان یک ارز جدی در زمینه ی سرمایه گذاری استفاده کرد.

دوج کوین مجانی!

یک نکته ی جالب درباره ی دوج کوین وجود دارد و آن هم این است که می توانید به صورت رایگان آن را بدست آورید.

برخی سایت ها که به اسم Faucet شناخته شده اند، مقدار کمی دوج کوین را به کاربران خود می دهند. هدف از این کار هم آشنا شدن با این ارز دیجیتال و نحوه کار کردن با آن است. اگر برایتان سوال شده است که این سایت ها سرمایه خود را از کجا بدست می آورند باید بگوییم منبع درامد این سایت ها از تبلیغات و نمایش آگهی است.

در این بخش دو نمونه از این سایت ها را برای شما قرار می دهیم.

https://doge-faucet.com

https://freedoge.co.in

پیشرفت دوج کوین تا 0.045 دلار آمریکا !

چند روز پیش، قیمت دوج کوین توانست تا ۰.۰۴۵ دلار پیش برود، اما نتوانست این ناحیه را حفظ کند. در حال حاضر هر واحد دوج کوین در محدوده ۰.۰۳ دلار معامله می‌شود و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته کاهشی ۱۰ درصدی داشته است.

یلی مارکوس (Billy Markus)، ‌بنیان‌گذار دوج کوین، در رشته توییت اخیر خود با بیان اینکه همچنان مورد آزار مجازی قرار می‌گیرد گفت که در سال ۲۰۱۵ و زمانی که منبع درآمدی نداشت، دوج کوین‌های خود را فروخته است.

به گزارش بیت کوین داتکام، توییت‌های مارکوس در حالی منتشر شده است که قیمت دوج کوین هفته پیش با جهشی ۱۰ برابری، توانست اوج تاریخی خود را بشکند. حواشی پیرامون این افزایش قیمت هم کم نبود. طبق گزارش‌ها، یک گروه در ردیت با نم ساتوشی استریت بتس (Satoshistreerbets) پشت این افزایش قیمت بوده است. این گروه، انجمنی مشابه وال استریت بتس (Wallstreetbets) بود که به‌عنوان عامل افزایش سهام گیم استاپ (GameStop) معرفی می‌شود.

بدبیاری مارکوس…

مارکوس که از او با نام شیبتوشی ناکاموتو (Shibetoshi Nakamoto) یاد می‌شود، در توییت اخیر خود نوشت:

سال ۲۰۱۵ و بعد از آنکه از کار بیکار شدم و داشتم بخاطر پول دیوانه می‌شدم، دوج کوین‌هایم را فروختم.

او در ادامه نوشت که مبلغ حاصل از فروش ارزهایش به اندازه‌ای بوده است که بتواند یک هوندا سیویک دسته‌دوم بخرد!

مارکوس همچنین اعلام کرد که ۷ سال پیش به‌دلیل آزارهای مجازیِ جامعه دوج کوین از این پروژه جدا شد. این در حالی است که او می‌گوید همچنان این آزارها ادامه دارد. وی صحبتی از ماهیت آزارها یا افرادی که پشت این اقدامات بودند نکرد. در بخشی از اظهارات مارکوس می‌خوانیم:

این حرف‌ها را نمی‌زنم که دلتان به من بسوزد؛ از نظر مالی اوضاع خوبی دارم. فقط می‌خواهم بگویم چه حسی دارد که افراد اوباش از شما بخواهند در پروژه‌ای که در حال حاضر هیچ نقشی در آن ندارید، تغییراتی ایجاد کنید؛ پروژه‌ای که باعث شد خیلی‌ها میلیون‌ها [دلار] درآمد کسب کنند و شما هم تماشاگر این اتفاقات بودید.

شایان ذکر است که از رقم دارایی‌های مارکوس اطلاعاتی در دسترس نیست.

نمودار قیمت دوج کوین در هنگام جهش
نمودار قیمت دوج کوین در هنگام جهش

در توییتر هشتگ «Dogecoinarmy» (ارتش دوج کوین) در چندین کشور از جمله ایالات متحده و انگلستان به هشتگ‌های پرطرفدار تبدیل شد. شایان ذکر است که در حال حاضر هم اعضای برخی از انجمن‌های دوج کوین در ردیت از افزایش دوباره قیمت این ارز دیجیتال صحبت می‌کنند. در یکی از همین انجمن‌ها، کاربران معتقد بودند که قیمت دوج کوین تا ۱۰ دلار افزایش خواهد یافت.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید