مخدر ها به یاری پوکر بازان می آیند ! بررسی مواد مخدری که به بازکنان پوکر کمک می کنند !

توسط Hichkas

فیل هلموت بازیکن پوکر حرفه ای و برنده 15 دوره از تورنمت های پوکر اعتقاد دارد که مواد مخدر می توانند در برنده شدن او در پوکر نقش بزرگی ایفا کنند ! بسیاری از دیگر پوکر بازان دنیا با فیل موافقند . امروز در مجله قمار به بررسی مواد مخدر هایی که بین بازیکنان پوکر شایع است می پردازیم .

قرص مخدر آدرال – Adderall

عده زیادی از اهالی پوکر معتقدند که ماده مخدر آدرال تقویت کننده شدید ذهن آنهاست و می تواند احتمال برنده شدن آنها را تا چند برابر افزایش دهد . اما تحقیقاتی که داروشناسان بر این قرص خطرناک داشتند نشان می دهد که این ماده هیچ گونه تاثیری در تقویت ذهن و هر قسمت دیگری از مغز ندارد . اما لازم به ذکر است که ادرال باعث می شود که شما احساس کنید ذهن شما در بهترین و بالاترین حالت عملکرد خودش قرار دارد ! در پی مطالعاتی که در دانشگاه پنسیلوانیا بر آدرال انجام شده به این نتیجه رسیدند که این ماده اگرچه در برخی نواحی مغز که سطح متوسطی دارد تاثیر می گذارد و سطح انها را بالا می برد اما هیچ تاثیری بر نواحی دیگر و مخصوصاً تمرکز ذهن ندارد . این ماده به شدت اعتیاداور است و تنها کاری که برای یک پوکر باز انجام می دهد این است که اگر بازنده باشد کاری می کند که احساس بدی نداشته باشد و به بازی ادامه دهد !

کوکائین

بعد از مشروبات الکلی و ماریجوانا یا همان علف ، کوکائین شایع ترین ماده مخدر محبوب بازیکنان پوکر در جهان است . به طوری که حتی پوکربازان آنلاین هم به مصرف این مخدر نه نمی گویند ! کوکائین هم دقیقاً مانند آدرال تنها کمکی که به پوکرباز می کند این است که او را مدت زمان بیشتری بیدار نگه دارد و در این زمینه که بتواند حتی ذره ای شما رو تبدیل به پوکر باز قهارتر و آماده تری کند تاثیری ندارد .

قرص مخدر ریتالین

این مخد نیز به عنوان داروی تقویت ذهن میان پوکر بازان مشهور است و مانند آدرال برای بیماری روانی ADHD توسط روانشناس تجویز می شود . در بیمارانی که از پایین بودن سطح تمرکز رنج می برند این دارو تاثیر می گذارد و سطح تمرکز را به حالت عادی برمیگرداند . در مصرف طولانی این مخدر کاری می کند که نتوانید بر چند موضوع مختلف به طور همزمان تمرکز کنید و تنها کمکی که به بازیکن پوکر می تواند بکند این است که او را مدت زمان بیشتری هشیار و بیدار نگه دارد .

الکل

این ماده که می توان به آن مخدر هم گفت به طور قطع با فاصله رایج ترین ماده مصرفی بین بازیکنان پوکر است و حتی برخی کازینوها به پوکربازان خود پیشنهاد نوشیدنی الکلی رایگان هم می دهند . تنها اگر بتوانید کنترل مصرف الکل خود را به دست بگیرید و زیاده روی نکنید ، این نوشیدنی محبوب می تواند در کاهش اضطراب شما در حین بازی پوکر کمک کند . با همه این اوصاف که الکل در دراز مدت به حافظه انسان صدمه های جدی می زند و افراد در هنگام مستی قابلیت استفاده زیادی از حافظه خود را ندارند اما مواردی در بازی های پوکر بوده است که نشان داده است در زمان مستی هم می شود قهرمان شد و حتی برخی اعتقاد دارند که کسانی مانند بیل اسمیت که در سال 1985 قهرمان پوکر شد اگر در حالت مستی نبود به این موفقیت دست پیدا نمی کرد !

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید