ریپل چیست ؟ این ارز دیجیتال از کجا آمده ؟ نگاهی به اتفاقات و آینده پیش بینی شده ارز Ripple .

توسط Hichkas

درسال 2012 توسط Chris Larsen و Jed MC Caleb یک تکنولوژی به نام ریپل را آغاز کردند که هم یک نوع ارز دیجیتال و هم یک شبکه برای انجام تراکنش های مالی بود. این ارز را با برچسب XRP می شناسند. سیستم کارکرد ریپل با وجود پیچیده بودن آن از یک واسطه ای به نام Gateway برای لینک ارتباطی زنجیره اعتماد بین طرفین استفاده می کند. ریپل از تکنولوژی رمزنگاری شده به صورت متن باز است و این خصوصیت باعث کاهش دادن خطرات ناشی از نقل و انتقال بین المللی وجه می‌باشد. سازندگان ریپل با هدف ایجاد امن برای دادوستد پول و کاهش نگرانی از وجود نداشتن پول های فیزیکی در معاملات مردم این کار را به سرانجام رساندند. Ripple توسط بانک‌ها و موسسات مالی دیگر پذیرفته شده است کارمندان می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را ارسال، دریافت و به صورت غیرمتمرکز نگهداری کنند. 

لوگوی ریپل

6 مزیت ریپل

1) تراکنش‌های ریپل در ۳.۶ ثانیه انجام می شود در حالی که در بیت کوین همان تراکنش 4 ساعت زمان می‌برد.

2) Ripple در سطح اصلی اقتصاد می‌باشد.

3) کارمزد تراکنش Ripple بسیار ارزان می باشد.

4) تیم توسعه دهنده.

5) تمرکز Ripple بر روی شرکتهای بزرگ می باشد و برای بانک‌ها و ارائه کنندگان خدمات پرداختی طراحی و راه اندازی شده است.

6) رقابت

ریپل چگونه کار میکند؟

ریپل یکی از  قدیمی‌ترین ارزهای رمزنگاری شده می باشد.
در سال ۲۰۱۷ قیمت ریپل چیزی حدود ۰.۰0۶6 دلار بود و در سال ۲۰۱۸ بالاترین قیمت آن ۳.۶۵ دلار بود ،که به دلیل فعالیت در توسعه فناوری و ساخت صنعت در بازار ارزش بالایی دارد و نیز  به همین علت جزء سومین رمزارز برتر شناخته میشود .
XRP بر خلاف بیت کوین ،توسط طراحان سیستم استخراج شده و در صورت نیاز به بازار عرضه می‌شوند.
هنگامی که اسم ریپل می آید همه فکرشان به سمت ارز دیجیتال آن یعنی XRP می‌رود. وقتی ETH خریداری می‌کنید در اصل روی شبکه اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کنید. ولی هنگامی که یک XRP خریداری می‌کنید،الزاما شما روی Ripple سرمایه گذاری نکردید.
ریپل یک شرکت می باشد که یکی از محصولات آن XRP بوده و شما با خرید یک XRP در واقع بر روی یکی از محصولات این شرکت سرمایه گذاری کرده اید.

3 محصول شرکت ریپل

1) XCurrent
2) XRapid
3) XVia


XCurrent: امکان انتقال سریع ، امن و کم هزینه پول، توسط بانک ها

به سراسر جهان به وسیله این پلتفرم انجام می شود. ارز XRP در این شبکه هیچ کاربردی ندارد.
• XRapid: این محصول به منظور رفع ایجاد نقدینگی معاملات بین بانکی شکل گرفته است و به طور مستقیم از ارز دیجیتال XRP استفاده می کنند.
بانک ها می توانند از این روش برای ذخیره سازی پول های خود به طور مستقیم استفاده کنند.
• XVia:این شبکه یک واسط کاربر است که برای استفاده آسان از ایکس کارنت وایکس رپید طراحی شده، و به کاربران اجازه می دهد تا علاوه بر بانک‌ها، از طریق بانک‌ها پول خود را نیز ارسال کنند.

استخراج شرکت Ripple به چه صورت است ؟

شرکت Ripple از همان ابتدای کار خود تمامی XRP ها را استخراج کرد، که تعداد آنها ۱۰۰ میلیارد واحد بوده است.
تنها راه داشتن آن خرید از پلتفرم های صرافی ها می باشد.
برای رفع شدن مشکل تایید تراکنش ها از الگوریتم اجماع استفاده شده است. به ازای هر بار تراکنش‌های ۰.۰۰۰۰۱ XRP جهت حفظ توزیع و میزان نقدینگی ریپل از بازار حذف می‌شود.

روش خرید ریپل

اگر قصد خرید ریپل را دارید، می توانید با کارت بانکی از طریق سایت های داخلی به راحتی خریدتان را انجام دهید . زیرا این جزو ارزهایی می باشد که تقریبا تمام صرافی های بزرگ و معتبر آن را پشتیبانی میکنند. اکثر سایتهای ایرانی بیت کوین و اتریوم می فروشند.
قبل ازخرید ریپل از معتبر بودن سایت اطمینان حاصل کنید.

زیرا که سایت های داخلی کمی می باشد که ریپل را به فروش می رسانند.

روش فعال شدن Ripple

برخی از والت های ریپل برای فعال شدن نیاز به 20 ریپل دارند. و آن 20 ریپل در کیف پول شما ذخیره شده و امکان برداشت آنها وجود ندارد.مثل خیلی از کارت های عابر بانک داخل کشور

استفاده از ریپل در بانک ها


سویفت یک روش امن برای پرداخت های بین المللی می باشد که بانک‌ها عموما از آن استفاده می کنند. سویفت یک شبکه پیام رسان می باشد که به صورت ایمن، سفارشات انتقال را از بانکی به بانک دیگر انجام می‌دهد.
Ripple رقیب سویفت می باشد، و سعی دارد تغییراتی اعمال کند که سویفت در آنها به مشکل خورده است.

شرکای Ripple

بانک‌ها تنها متقاضیان استفاده از ریپل نیستند.
یکی از صرافی های بزرگ رمزنگاری در کره جنوبی به نام کوین وان، با Ripple در حال همکاری است.
این صرافی از محصول ریپل به نام XCurrent برای پرداخت های بین المللی استفاده کرده است.

آنالیز قیمت ریپل

آینده ریپل

ریپل با داشتن ویژگی های مثل  ظرفیت بالای شبکه که در آن امکان پردازش 1500 تراکنش در ثانیه است و سرعت بالا و دارا بودن کارمزد بسیار اندک (0.0003 XRP ) باعث شده میان کاربران محبوب شود. همچنین این ارز در برابر حمله های هکرها امنیت بسیار خوبی دارد و قابلیت تبادل با انواع ارزهای دیجیتال باعث شده چشم انداز این ارز دیجیتال بسیار خوب باشد.توسعه دهندگان Ripple با عرضه محدود این ارز از نوسان آن جلوگیری می کنند.توسعه دهندگان Ripple همکاری خود با بیش از 20 بانک را اعلام کردند که این موضوع می تواند از فاکتورهای اصلی رشد قیمت ریپل در آینده باشد.هرچند که این ارز نیز مانند سایر ارزهای دیجیتالی در بازار پر افت و خیز ممکن است دچار نوسان بشود.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید