تزوس ، ارز دیجیتال با برنامه هایی متفاوت ! همه چیز در مورد رمز ارز موفق Tezos .

توسط Hichkas

تزوس – Tezos – به شکل همزمان هم یک ارز دیجیتال به حساب می آید و هم یک تکنولوژی برای پیاده سازی بلاکچین ها . این تکنولوژی به طور خودکار می تواند قواعد مربوط به خودش را با کمترین درصد ریسک با روش رهبری بر بلاکچین تغییر دهد و تصحیح کند . این روش را خود تصحیح گری یا Self Amendment می نامند . با مجله قمار همراه شوید تا همه چیز درباره تزوس را بدانید .

تزوس چیست ؟

همان طور که پیش تر توضیح دادیم تزوس یک رمز ارز و در عین حال یک تلکنولوژی یکپارچه برای حاکمیت بر بلاکچین هاست . تزوس با علامت تجاری XTZ ارزش بالق بر 10 میلیارد دلار در بازار دارد و قطعاً در لیست با ارزش ترین ارز های دیجیتال جای دارد و در حال حاضر مقام دهم را به خود اختصاص داده است . بر خلاف اکثر ارز های موفق مانند بیت کوین ، اتریوم و داج کوین که مبتنی بر ماینینگ و استخراج هستند تزوس اینگونه نیست و بر پایه اجماع اثبات بر سهام یا Proof of Stake برنامه ریزی شده است . این ارز دیجیتال به یک شبکه بلاکچین با نام تز یا تزی وصل می باشد که دارندگانش بر اساس مشارکت در اجماع سهام از آن سود می برند . این اجماع از طرف گروهی با منافع مشترک که در واقع دارندگان تزوس هستند تشکیل می شود که به هم وصل هستند و طبیعتاً اهداف یکسان دارند . این ارز ویژگی های خاص و متفاوتی دارد که راجع به آنها توضیح خواهیم داد .

تاریخچه Tezos

تزوس دارای دو بنیان گذار اصلی با نام های کثلین برایتمن – Kathleen Breitman – و آرتور برایتمن – Arthur Breitman – می باشد که آنها با همراهی تیمی از برنامه نویس های حرفه ای در حال توسعه این ارز دیجیتال بوده اند . ماه آگوست سال 2914 بود که بنیان گذاران این ارز بلافاصله بعد از انتشار مقاله ای با نام مقاله موقعیت برگه های سفید مربوط به تزوس را انتشار دادند . موسسه غیر انتفاعی بنیاد تزوس توانست در سال 2017 232 میلیون دلار سرمایه جذب کند و از بزرگترین عرضه اولیه ها در دنیای ارز های دیجیتال به شمار آید . تزول در واقع توسط شرکتی با عنوان DLS بنیان گذاری شد و تمام سرمایه های جذب شده نیز در اختیار این شرکت بود . برایتمن ها وارد بحث و جدل با مدیر شرکت شدند چرا که او از در اختیار گذاشتن مبالغ جذب شده به آنها امتناع می کرد این مشاجره ها و اخبارشان در نهایت به افت قیمت تزوس منجر شد . بعد از گذراندن این بحث و جدل ها مدیر شرکت با دریافت 400 هزار دلار آنجا را ترک کرد و به این موضوع خاتمه داد .

طراحی تزوس

سیستم تزوس از قرارداد های تورینگ پشتیبانی می کند و بر پایه گواه بر سهام تعریف شده است . زبان برنامه نویسی این ارز نیز زبان خاصی با نام میکلسون است که در رمز ارز ها کمتر از ان استفاده می شود . این سیستم یکپارچه طوری طراحی شده است که به صورت خودکار زنجیره خود را بر اساس اجماع ، اصلاح کند . این اصلاح بوسیله مکانیزم پیشنهاد اصلاح در بلاکچین و رای گیری در مورد این اصلاح اتفاق می افتد . اگر یک پیشنهاد تغییر تعداد رای کافی در مورد آپدیت پروتکل بدست آورد، پروتکل به صورت اتوماتیک خود را آپدیت کرده و تغییرات مورد نیاز در کد را لحاظ می کند.

موارد استفاده از Tezos و اعتبار این ارز

شرکت سرمایه گذاری دالما در دوبی با همراهی کمپانی BTG Pactual برزیلی در ماه جولای سال 2019 به طور رسمی اعلام کردند که بلاکچین تزوس برای عرضه اولیه سهام STO طراحی شده است . و در ادامه در ماه فوریه همان سال شرکت ER نیز اعلام نمود که از بلاکچین تزوس برای در اختیار گذاشتن املاک به سرمایه گذارانی خاص استفاده خواهد کرد .

این ارز دیجیتال موفق به کسب امتیاز مثبت پنج برای عملکرد خود در سال 2018 از طرف کمپانی حسابرسی – Least Authority – شد و این موضوع اعتبار این ارز را به شدت بالا برد .

انواع اکانت های تزوس

دو نوع اکانت کلی در تزوس وجود دارد :

  • حساب های ضمنی : رایج ترین نوع حساب در این رمز ارز است که کد آن با TZ1 شروع می شود. که با افتتاح این اکانت از کلید عمومی TZ1 بهره مند میش وید و همچنین یک کلید خصوصی نیز خواهید داشت .
  • حساب های وابسته : این حساب ها برای قرارداد های هوشمند استفاده شده و با KT1 شروع می شوند که دارای چهر بخش مدیر (کلید خصوصی اکانت است) ، مقدار (مقدار TZ موجود در حساب) ، قابل تفویض (نشان دهنده قابل اختصاص دادن دارایی های حساب) و فیلد های تفویض (اطلاعات کسانی که حساب به انها اختصاص داده شده ) است .

حرف اخر

تزوس یک پروژه بسیار قدرتمند است که از شانس بدش تحت تأثیر حواشی پشت پرده قرار دارد. این پروژه نیازمند تجزیه و تحلیل حرفه ای تر است چرا که بعضی از ابزارهای مفید و به درد بخور را به فضای بلاکچین آورده است . حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا آنها می توانند این حجم از استقبال سرمایه گذاران و سازمان ها را پس از عرضه اولیه ای که انجام داده اند نگه دارند یا نه !

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید