پوتین ، رئیس جمهور قدرتمند روسیه ! از ثروت نهان پوتین تا قصری پنهان و مجلل !

توسط Hichkas

شاید بتوان ولادیمر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه را در زمره ثروتمندترین‌های جهان دانست اما آنچه روشن است وی با ثروت فوق العاده خود شبیه به یک پادشاه زندگی می کند و همواره این امر را پنهان نگه داشته است .

نمای دور ملک پوتین

طفره رفتن پوتین از موضوع ثروت خود !

پوتین در اکثر موارد از ثروت خود سخنی به زبان نمی آورد و همواره مدعی است که درآمدش ۱۰۰ هزار پوند است.

براساس اسناد موجود رئیس جمهوری روسیه یک قطعه زمین، دو آپارتمان و سه خودرو دارد.

اما تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که او املاک و قایق‌های تفریحی زیادی را در اختیار دارد.

الکسی ناوالنی از منتقدان سرسخت کرملین بوده و واشنگتن پست او را «مردی که پوتین بیش از هر کسی از او می ترسد» نامیده است. ماه سپتامبر نیز ناتو هشدار داد که دولت روسیه بار دیگر سعی خواهد کرد این فعال مدنی را به قتل برساند. ناوالنی چند روز قبل از مسموم شدن و سوء قصد حزب حاکم پوتین، روسیه واحد، را به «حزب کلاهبرداران و دزدان» مقایسه کرده و آن ها را «فاسد» خوانده بود. ناوالنی گفته است که پس از بهبودی به روسیه بازگشته و به مبارزات خود با دولت حاکم این کشور ادامه خواهد داد. که اینطور هم شد و اولین کاری که الکسی کرد دو روز پس از ورودش این بود که قصری مجلل را مطعلق به پوتین بود را رونمایی کرد در ادامه با ما همراه باشید :

بر اساس ادعای الکسی ناوالنی ، مخالف سرسخت رییس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین یک قصر ۱.۴ میلیارد دلاری برای خود ساخته که دارای کازینو و سالن رقص خصوصی است. این ادعاهای ناوالنی با انتشار ویدیویی حدوداً ۲ ساعته از نمای بالای این قصر همراه شده که با یک پهپاد گرفته شده است. این قصر بیش از ۱۷۰ هکتار وسعت داشته و گفته می شود در یک زمین و عمارت بسیار بزرگ تر واقع شده که متعلق به سرویس امنیت فدرال روسیه است.

امکانات قصر

این قصر دارای ۱۱ اتاق خواب، دو سایت فرود هلیکوپتر و یک سالن هاکی زیرزمینی است و به طور کلی در یک منطقه پرواز ممنوع واقع شده است. ناوالنی در این ویدیو می گوید :«شبیه یک کشور در داخل کشوری دیگر است جایی که یک تزار غیرقابل عزل حکومت می کند. به نحوی ساخته شده است که کسی نتواند از طریق زمین، دریا یا هوا به آن دسترسی داشته باشد. هزاران نفر از مردمی که آنجا کار می کنند از ب همراه داشته یک تلفن همراه ساده دارای دوربین منع شده اند… اما ما نگاهی به داخل آن خواهیم انداخت».

نمای روبروی ملک پوتین

تصاویر منتشر شده از فضای داخلی این قصر مجلل که ادعا شده محل خوشگذرانی ولادیمیر پوتین و متحدانش است بسیار خبرساز شده است. الکسی ناوالنی جزییات قصر مجلل منتسب به رییس جمهور روسیه را در وبسایت خود منتشر کرده و پوتین را به استفاده از منابع مالی کشور برای ساخت این قصر متهم کرده که ارزش آن بیش از ۱.۴ میلیارد دلار تخمین زده شده است. این قصر بسیار بزرگ، بر اساس ادعاهای نزدیکان به آقای ناوالنی، در خفا و نزدیک شهر گلندژیک در ساحل دریای سیاه و در کنار ملک وسیع پراسکوویوکا ساخته شده است. ناوالنی مدعی است که شخصاً به برنامه ها و طراحی های سری برای این قصر که به کمک پیمانکار نوسازی شده، دسترسی پیدا کرده است.

کرملین پشت پوتین !

کرملین ادعاها مبنی بر تعلق این قصر به ولادیمیر پوتین را رد کرده و دیمیتر پسکوف سخنگوی ولادیمیر پوتین در این باره گفته است: «این واقعیت ندارد. قصری در کار نیست. او مالک هیچ قصری نیست. این ها همه شایعه هستند و درگیری هایی بین مالکان آن مناطق وجود داشت اما واقعاً هیچ ارتباطی با رییس جمهور پوتین ندارند». الکسی ناوالنی هفته گذشته پس از پرواز از آلمان به روسیه و ورودش به کشورش برای اولین بار پس از مسموم شدن با سم نوویچوک در تابستان گذشته، در فرودگاه توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد. در ویدیویی که در یوتیوب منتشر شده، ناوالنی از مردم روسیه و طرفداران خود خواسته که در اعتراض به دستگیری او و رأی قاضی مبنی بر اینکه یک ماه در بازداشت باشد به خیابان ها بریزند.

نظر مقمات امنیتی در این باره

مقامات امنیتی روسیه مدعی هستند که این مخالف سرسخت پوتین، شروط تعلیق حکم ۳ سال و نیم زندان خود را زیر پا گذاشته است. ناوالنی از طریق یکی از متحدان مستقر در لندن خود به نام ولادیمیر آشورکوف خواستار وضع تحریم هایی علیه رومن آبراموویچ، مالک باشگاه چلسی انگلیس و برخی دیگر از اولیگارش های نزدیک به رییس جمهور روسیه مانند علیشیر عثمانوف مالک سابق باشگاه آرسنال شده است.

با توجه به شواهد و تصاویری که دیگر منتقدان پوتین ارائه داده اند شاید نقدینگی او ۳۳ برابر بیشتر از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هم باشد.

بوریس نمتسوف، منتقد سیاسی پوتین گفته است که رئیس جمهوری روسیه چهار قایق تفریحی در مناطق مختلف کشور دارد.

این منتقد همچنین مدعی شده که پوتین ۴۳ هواپیما، ۷۰۰۰ خودرو و ۱۵ هلیکوپتر دارد که شامل یک جت ایلیشین با کابینی ۱۱۱.۳ میلیونی و یک توالت طلای ۵۰ هزار پوندی است. پوتین حتی کلکسیون ساعتی دارد که ارزش برخی از آنها ۷۰۰ هزار پوند می‌شود.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید