تاس شیکاگو ، بازی پرهیجان محبوب و سرگرم کننده ! آموزش بازی تاسی Chicago Dice .

توسط Hichkas

بازی تاسی تاس شیکاگو از بازی های دورهمی محسوب می شود که طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کرده است . با مجله قمار همراه باشید تا به معرفی و آموزش بازی Chicago Dice بپردازیم .

تاس شیکاگو

بازی تاس شیکاگو که از بازی های پرهیجان دورهمی های محسوب می شود یک بازی بر اساس تاس است که بیشتر از هر چیز شانس در آن دخیل است تا مهارت . بنابرین این بازی بالانس خوبی بین تازی واردها و کسانی که مدت زیادی بازی کرده اند ایجاد می کند و با عث می شود هیجان و احتمال بردن در بازی برای تمامی بازیکنان یکسان باشد . این بازی یکی از بهترین گزینه ها در دروهمی با دوستان و آشنایان است چرا که یاد گیری آن بسیار سریع اتفاق می افتد و در عوض خیلی هم گیرا و سرگرم کننده می باشد . در ست است که این بازی با تعداد بالاتر جذابیت و هیجان بیشتری دارد اما در جمع های کوچک نیز از هیجان کافی برخوردار است . از آنجا که این بازی نیازی به وسایل زیادی ندارد می تواند در هرجایی آن را بازی کنید .

مقررات بازی Chicago Dice

قبل از هر چیز باید بگوییم که در بازی تاس شیکاگو هدف اصلی هر بازیکن ان است که در آخر 11 راند بازی بیشترین امتیاز را کسب کرده و برنده شود . این بازی نیازمند دو عدد تاس شش وجهی ساده است . یک خودکار و کاغذ (یا جدول مخصوص بازی) برای ثبت امتیاز هر بازیکن نیاز است . حتی اگر وقت کافی در اختیار دارید می توانید یک جدول با یازده ستون رسم کنید که به تعداد بازیکنان ردیف داشته باشد . وقتی که تمام بازیکنان اطاف میز جمع شده و حاضر شدند بازی شروع می شود . برای انتخاب شروع کننده بازی می تواند تاس بیاندازید و بالاترین یا کوچک ترین عدد نفر اول بازی شود . برای جلوگیری از اتلاف وقت یک نفر را مسئول نگارش امتیاز ها کنید . البته در جمع های بزرگ معمولاً کوچکترین فرد حاضر بازی را شروع می کند .

شمارش امتیاز ها در بازی تاس شیکاگو

همانطور که گفتیم بازی تاس شیکاگو دارای 11 راند می باشد . هر راند یک امتیاز اصلی دارد که تصاعدی بالا می رود . مثلاً راند اول 2 امتیاز اصلی دارد ، راند دوم 3 امتیاز اصلی دارد ، راند سو 4 امتیاز اصلی و به همین ترتیب راند های بالاتر امتیاز بالاتر دارند تا راند یازدهم که به 12 امتیاز اصلی می رسد . هر بازیکن در نوبت خود تاس می ریزد ، اگر مجموع تاس های ریخته اش با امتیاز اصلی راند یکی باشد امتیاز ان راند را کسب خواهد کرد . مثلاً در راند اول کسانی که مجموع تاس هایشان دو شود امتیاز می گیرند یا در راند هفتم کسانی که مجموع تاسهایشان 8 شود امتیاز راند را میگیرند و هر کس مجموع تاس هایش به امتیاز اصلی نرسد امتیاز صفر را کسب می کند .

روند بازی Chicago Dice تا پایان و نکات مهم

در ابتدای راند اول بازیکن شروع کننده تاس می اندازد و اگز هر دو تاس عدد یک را نشان دهد (که مجموعشان 2 می شود) دو امتیاز دریافت می کند و باقی بازیکنان نیز به همین صورت ، مجموع تاس های هرکس عدد دو نشد امتیاز راند اول برای او صفر خواهد بود . در انتهای راند یازدهم یا آخر بازی ، مجموع امتیازات هر کس محاسبه می شود و بازیکنی که بالاترین امتیاز را کسب کرده باشد بازی را می برد .

یکی از نکات مثبت این بازی این است که هر شخصی با هر سن و سال و هر قدر تجربه بازی کردن در بازی تاس شیکاگو می تواند با قدرت مساوی بازی کند چرا که شانس در این بازی غالب است و مهارت خاصی نیازمند این بازی نمی باشد . جالب اینجاست که ممکن است تا راند اخر بازی همه بازیکنان صفر امتیاز داشته باشند و در راند اخر یک نفر با مجموع تاس 12 بتواند همه را مغلوب کند و ببرد و این مسئله هیجان بالای بازی را نشان می دهد .

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید