سرنخ ! بورد گیم پرطرفدار طرفداران بازی ! آموزش بازی جذاب و مهیج Cluedo .

توسط Hichkas

بازی سرنخ از پرطرفدار ترین بازی های سبک بوردگیم است که در پایه ثابت خیلی از دورهمی ها در کشور های آمرکایی و اروپایی است . با مجله قمار همراه باشید با آموزی بازی Cluedo .

سرنخ یا Cluedo

بازی سرنخ یا همان Cluedo در سال 1943 در آمریکای شمالی ابداع شد . این بازی مناسب افراد بالای هشت سال است و می تواند از بزرگ تا کوچک را سرگرم کند . مدت زمان بازی بسته به تعداد نفرات و شیوه بازی کردن بین 15 دقیقه تا یک ساعت و این بازی به شکل های مختلفی انجام می شود که امروز شکل مدرن و امروزی آن را فرا خواهید گرفت . محتویات این بازی یک صفحه اصلی به همراه دو عدد تاس ، 6 نشان شخصیت ها ، 6 اسلحه کوچک و پنجاه کارت که متشکل از شش کارت اسلحه ، شش کارت شخصیت ، بیست و نه کارت سرنخ و نه کارت اتاق است .

قوانین بازی سرنخ

هدف اصلی شما در بازی سرنخ این است که پا به اتاق ها بگذارید و افراد ، مکان و اسلحه های موجود در آنها را حذف کنید . در این بازی هرکس که بتواند به کسی با حدس زدن شخصیت ، مکان و وسیله درست آن اتهام بزند برنده بازی است . هیچ بازی حق نگاه انداختند به سه کارت داخل پاکت قبل از خارج شدن از بازی را ندارد . ابتدا با انداختن تاس و توافق بر سر انکه کوچکترین یا بزرگترین عدد تاس شروع کننده بازی باشد ، نفر اول بازی را شروع کرده و به نوبت در جهت ساعتگرد ادامه می دهید .

اگر بخواهید اتهام بزنید باید به اتاقی که خود در آن حضور ندارید اتهام بزنید و بعد از اتهام نهایی می توانید کارت های حل معمای داخل پاکت را ببینید . اگر همه آنها درست بوده باشند می توانید انها را به عنوان اثبات و مدرک به دیگر بازیکن ها نشان دهید اما گر تنها یکی از آنها اشتباه باشد کارت ها به درون پاکت و روی صفحه بازی برمی گردند . بازیکنی که اشتباه حدس زده باشد از بازی خارج می شود و بازنده است .

آغاز بازی

ابتدا صفحه اصلی بازی را در وسط میز بگذارید سپس در هر اتاق یک اسلحه قرار دهید و به هر بازیکن یک نشان شخصیت بدهید . هر نوع کارت ها را جداگانه با هم بر بزنید و یک کارت شخصیت ، یک کارت مکان و یک کارت اسلحه را کشیده و داخل پاکت بگذارید و ان را در وسط صفحه اصلی بازی قرار دهید . سپس از هر کارت یک عدد بین اعضای شرکت کننده پخش کنید و به هرکدام یک کاغذ و قلم بدهید .

روند بازی سرنخ

هرکس به کارت های خود نگاهی کرده و شخصیت ، اصلحه و مکان داخل آن را روی کاغذ می نویسد و اینگونه به یاد دارد که این سه در داخل پاکت نیستند . هرکس که شخصیت Miss Scarlet به او داده شده است بازی را آغاز می کند و در جهات ساعتگرد هر کس نوبت خود را بازی می کند . در هر نوبت تاس می اندازید و وارد اتاق ها می شوید و با توجه به حذف شخصیت ، مکان و اسحه در آن اتاق ، کارت های داخل پاکت را حدس می زنید . در هر دست بازی سرنخ تنها یک بار حق حدس زدن کارت ها را دارید ، اگر درست حدس بزنید برنده بازی و اگر اشتباه حدس بزنید بازنده اید و از بازی بیرون می روید .

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید