کانکت فور ! بازی محبوب دورهمی ها و دوستان . آموزش بازی محبوب Connect Four .

توسط Hichkas

بازی کانکت فور یک بازی ساده و در عین حال جذاب است که برای جمع دوستان و دورهمی های صمیمی گزینه بسیار خوبی است . با مجله قمار همراه باشید با آموزش بازی Connect Four .

بوردگیم ها

همانطور که در جریان هستید به علت شیوع ویروس کرونا و محدود شدن جمع ها و مکان های تفریحی ، این روزها بوردگیم ها در بین جمع دوستان و آشنایان سر و صدای زیادی به پا کرده و بیش از پیش محبوب شده است چرا که با هزینه کم و قوانین معمولاً ساده اما بازی های جذاب توانسته ساعت ها دوستان را کنار هم سرگرم کند . بازی کانکت فور هم از این قضیه مستثنی نیست و جز بازی هایی به شمار می اید که با توضیحات و قوانین ساده می تواند ساعت ها شما را سرگرم کند .

کانکت فور

کانکت فور یک بازی سریع و چند مرحله ای است که برای دو نفر طراحی شده است اما انقدر روان و سریع جلو می رود که می توان آن را در جمع های بیش از دو نفر و نوبتی هم بازی کرد . ابزار بازی نیز متشکل از یک صفحه عمودی و تعدادی دیسک در دو رنگ متفاوت که غالباً زرد و قرمز است .

این بازی به بازی دوز شبیه است . در وسط دو بازیکن یک صفحه عمودی قرار دارد که دارای هفت ستون و شش ردیف و در واقع 42 خانه است . هر بازیکن یک رنگ دیسک را انتخاب کرده و در نوبت خود یکی از دیسک های خود را در یکی از ستون های دلخواه می اندازد تا یک خانه را با دیسک خود پر کند . در طول بازی هر بازیکنی که بتواند چهار دیسک خود را در جهت عمودی ، افقی و ضرب دری در یک ردیف قرار دهد برنده بازی است .

روش بردن در این بازی

تنها استراتژی که برای این بازی مورد نیاز است برنامه ریزی برای حرکات خود و توجه به حرکات حریف برای جواب درست دادن و جلوگیری از ردیف کردن دیسک هایش است . در واقع شما هر حرکتی که انجام می دهید باید به فکر این باشید که حریفتان چه جوابی در مقابل خواهد داد . نگذارید این موضوع که بازی کانکت فور بازی آسانی است شما را گول بزند چرا که با تمام سادگیش نیازمند استراتژی برای بردن است .

مرکز ، مهم ترین ناحیه بازیست !

مثلاً یکی از ساده ترین استراتژی در بازی این است که بهتر است شروع کننده بازی اولین دیسک خود را در مرکز صفحه بیاندازد چرا که جای مانور برای ردیف کردن عمودی ، افقی و ضربدری را خواهد داشت و در مقابل ، کار حریف را برای مقابله و بلاک کردن دیسک های سخت می کند . در نوبت های بعدی باید سعی کنید که در ردیف های پایین تر از ردیف هایی که در آنها دیسک وجود دارد دیسک بیاندازید چرا که باز هم دست شما را برای ردیف کردن باز می کند و انتخاب های بیشتری خواهید داشت .

حرف اخر در مورد کانکت فور

اگر بخواهیم خیلی ساده بیان کنیم کلید بردن در این بازی گرفتن مرکز بازی است . این بازی چالش بسیار خوبی برای مغز است و با توجه به سریع بودن آن می تواند بار های بازی شود و تمرین خوبی برای هوش و مغز شما خواهد بود . از طرفی دیگر این بازی به علت سادگی و کم بودن توضیحاتش برای هر قشر در هر سنی مناسب بوده و می تواند مفید باشد . در کل بازی های رومیزی یا اصطلاحاً بوردگیم ها علاوه بر سرگرم کنندگی و مهیج بودن ، یکی از بهترین تمرین ها برای بالا بردن هوش و فکر است . امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد .

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید