دنبال تک باش ، بازی مفرح و جذاب ! آموزش بازی دورهمی دنبال تک باش !

توسط Hichkas

آموزش بازی ورق دنبال تک باش

بازی های دورهمی مانند دنبال تک باش جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه داشته و دارند . شما می توانید دیگر بازی های ورق را نیز در  قمار  آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی بهره مند شوید .

دنبال تک باش، یک بازی ورق برای پنج بازیکن یا بیشتر است. در این بازی باید از کارت های با رنک پایین دوری کنید تا برنده شوید . این بازی در سبک بازی های نشان دادن کارت است. از این نظر بازی ورق دنبال تک باش تنها شبیه بازی ورق ۳۱ است. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم

اقلام

۵۲ کارت، ۵ بازیکن یا بیشتر، سه ژتون برای هر بازیکن.

امتیاز بندی  کارت

از بالا به پایین

شاه – بی بی – سرباز – ۱۰ – ۹ – ۸ – ۷ – ۶ – ۵ – ۴ – ۳ – ۲ – تک

آموزش بازی ورق دنبال تک باش

آماده کردن مقدمات

به هر بازیکن ۳ ژتون می دهیم. هر ژتون به معنای یک جان است. هر بازیکن باید یک کارت بکشد. بازیکنی که بالاترین کارت را داشت، اولین دست دهنده خواهد بود. کارت تک همیشه در این بازی پایین است.

به هر بازیکن یک کارت داده می شود.

هدف بازی دنبال تک باش

هدف بازی این است که از داشتن کارت های رنک پایین در پایان هر دور بازی دوری کنید. وگرنه یک ژتون از دست می دهید.

بازی های مشابه

اینجا باید به دنبال کارت های با ارزش باشیم و تصمیم گیری در مورد تعویض کارت هم مهم ترین چیزی است که برنده را مشخص می کند. این بازی در طبقه بندی بازی هایی قرار می گیرد که براساس ارزش کارت ها استوار هستند و از این نظر شبیه بازی های بازی ورق بلک جک، بازی ورق ۹۹ و بازی ورق گلف است.

نحوه انجام بازی دنبال تک باش

نفر  سمت چپ دست دهنده  ، بازی را شروع می کند. در یک دور، بازیکنان می توانند کارت شان را نگه دارند یا آنها را با بازیکن سمت چپ شان عوض کنند. وقتی بازیکنی تصمیم می گیرد کارتش را تعویض کند، بازیکن سمت چپش باید این درخواست را بپذیرد مگر اینکه کارت شاه در دست داشته باشد. اگر دست دهنده می خواهد کارتش را عوض کند، می تواند بالاترین کارت از بسته کارت های باقیمانده را بردارد.

وقتی همه تبادل ها انجام شد، کارت ها برگردانده می شوند. بازیکنی که کارتش پایین ترین رنک را دارد، یک ژتون از دست می دهد.

آموزش بازی ورق دنبال تک باش

برنده شدن

آخرین بازیکنی که ژتون دارد برنده است.

قوانین دنبال تک باش

  • بازیکن باید با عوض کردن کارت هایش در صورت دریافت درخواست، موافقت کند مگر اینکه کارت شاه داشته باشد. در این صورت، کارت ها عوض نمی شوند و کارت شاه برگردانده می شود.
  • دست دهنده نمی تواند کارتش را با کارت شاه از بسته کارت های باقیمانده تعویض کند. اگر بالاترین کارت از دسته کارت ها، کارت شاه است، دست دهنده باید کارت خودش را نگه دارد.
  • اگر دو بازیکن به صورت مشترک پایین ترین کارت را داشته باشند، هر دو یک ژتون از دست می دهند.
  • وقتی بازیکنی تمام ژتون هایش را از دست داد، از جریان بازی خارج می شود.
  • اگر دو بازیکن در بازی باقی مانده باشند و کارتشان هم رنک باشد، هیچ کدام از آنها جان از دست نمی دهند. در دور پایانی کارت ها دست داده می شود.

مرور قوانین

بعد از دست داده شدن کارت ها، هر بازیکن می تواند به کارتش نگاه کند. وقتی درخواست تعویض کارت داده شد، بازیکن موردنظر باید کارتش را بدهد مگر اینکه کارت شاه داشته باشد. اگر بازیکنی کارت شاه داشته باشد و درخواست تعویض کارت دریافت کند، هیچ تعویض کارتی اتفاق نمی افتد و کارت شاه برگردانده می شود.

دست دهنده هم نمی تواند کارتش را با کارت شاه از بسته کارت ها عوض کند. اگر بالاترین کارت از بسته کارت های باقیمانده، کارت شاه باشد، دست دهنده باید کارت خودش را نگه دارد. اگر در پایان دور بازی، دو بازیکن پایین ترین کارت را در دست داشته باشند، هر دوی آن ها یک ژتون از دست می دهند.

ورق دنبال تک باش

در یک گونه دیگر از این بازی، در چنین شرایطی هر دو بازیکن نجات پیدا می کنند و بازیکنی که کارتش خاص است و پایین ترین رنک را دارد بازنده است.

وقتی بازیکنی ژتون هایش را از دست بدهد از جریان بازی خارج می شود. آخرین بازیکنی که هنوز ژتون دارد برنده بازی است. اگر دو بازیکن در بازی مانده باشند و کارتشان هم رنک باشد، هیچ کدام ژتون از دست نمی دهند و آخرین دست دادن کارت ها انجام می شود.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید