فارکل ، بازی ساده و جذاب با تاس ! آموزش کامل بازی با تاس Farkle .

توسط Hichkas

آموزش بازی تاس فارکل

بازی های دورهمی مثل فارکل جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های تاس را نیز در مجله دنیای شرط بندی آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.

فارکل یک بازی با تاس است که به راحتی می توان از آن لذت برد. اگر ریسک کردن را دوست دارید می توانید به خوبی از این بازی لذت ببرید . کسی که بیشترین امتیاز را می گیرد، برنده بازی فارکل است. این بازی در سبک بازی های تاس است. از این نظر می توان بازی های مشابهی مثل  بازی تاس جعبه را ببند و بازی تاس راستگو را نام برد. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم.

 

اقلام موردنیاز

دو یا چند بازیکن، ۶ تاس، صفحه امتیازات.

هدف بازی

هدف بازی این است که از ترکیب ۶ تاس، به بیشترین امتیاز برسید. وقتی یک بازیکن به امتیاز ۱۰ هزار یا بیشتر رسید، بقیه بازیکنان یک دور دیگر شانس دارند تا سعی کنند به پیروزی برسند.

بازی های مشابه

در این بازی فقط با تاس سروکار دارید و طبیعتا گزینه شانس نقش بسیار پررنگی در رسیدن به پیروزی دارد. بازی فارکل در طبقه بندی بازی های تاس قرار می گیرد. از بازی های مشابه می توان به بازی تاسکشتی، ناخدا و خدمه، بازی تاس سی لو و بازی تاس یاتزی اشاره کرد.

لیست امتیاز بندی این بازی

۴ تا از هر عددی: ۱۰۰۰ امتیاز

۵ تا از هر عددی: ۲۰۰۰ امتیاز

۶ تا از هر عددی: ۳۰۰۰ امتیاز

۱ تا ۶: ۱۵۰۰ امتیاز

سه جفت: ۱۵۰۰ امتیاز

۴ تا از هر عددی و یک جفت: ۱۵۰۰ امتیاز

۲ تا سه گانه: ۲۵۰۰ امتیاز

نحوه انجام بازی فارکل

یک بازیکن  ۶ تاس می اندازد. اگر امتیاز گرفت، این امتیاز برای او ثبت می شود و این شانس را دارد که با بقیه تاس ها یک بار دیگر تاس بریزد ولیکن اگر از این شانس استفاده کند، امتیازات قبلی اش در خطر قرار می گیرد.

اگر هیچ امتیازی دریافت نکرد ، می گوییم فارکل شده و نوبت آن بازیکن تمام شده و هیچ امتیازی برایش ثبت نمی شود. هر بازیکن وقتی تاس ریخت و امتیاز گرفت می تواند امتیازش را نگه دارد و از شانس دوباره تاس ریختن با تاس های باقیمانده استفاده نکند.

اگر بازیکنی با هر ۶ تاس امتیاز گرفت، امتیازش ثبت شده می تواند دوباره با هر ۶ تاس، تاس بریزد.

پیروزشدن

وقتی بازیکنی به امتیاز ۱۰ هزار رسید، بازیکنان دیگر یک بار دیگر شانس دارند تاس بریزند. بعد از این شانس آخر، هر بازیکنی که بیشترین امتیاز را داشت برنده است.

قوانین

یک بازیکن باید حداقل ۵۰۰ امتیاز بگیرد تا وارد صفحه نتایج شود. بعد از آن، بازیکن می تواند هر امتیاز دیگری بگیرد.

بازیکن نمی تواند به تاس هایی که در شانس اول امتیاز گرفته، تاس های جدید را اضافه کند و دوباره تاس بریزد.

هدف بازی فارکل

هدف در این بازی این است که بیشترین امتیاز را به دست آوریم. برای این کار باید به ترکیب خاصی از ۶ تاس برسیم. وقتی بازیکنی به امتیاز ۱۰ هزار یا بیشتر رسید، بقیه بازیکنان یک دور دیگر فرصت دارند شانس شان را امتحان کرده برنده شوند.

شروع بازی فارکل

در شروع نوبت هر بازیکن باید با ۶ تاس، تاس بریزد. حالا بازیکن می تواند تاس هایی که امتیاز دارند را نگه داشته با بقیه دوباره تاس بریزد. برای این ترکیب تاس ها امتیاز در نظر گرفته می شود: هر تاس ۵ پنجاه امتیاز دارد. هر تاس ۱ صد امتیاز دارد. اگر سه تاس یکسان به دست آمد، بازیکن به اندازه ۱۰۰ برابر عدد تاس امتیاز می گیرد. البته سه تاس ۱ استثنا است و ۳۰۰ امتیاز دارد.

چهار تاس یکسان ۱۰۰۰ امتیاز و پنج تاس یکسان ۲۰۰۰ امتیاز دارد. شش تاس یکسان هم ۳۰۰۰ امتیاز دارد. ترتیب تاس های ۱ تا ۶، سه جفت تاس متفاوت یا چهار تاس یکسان و یک جفت هم ۱۵۰۰ امتیاز دارد. دو گروه سه تایی از تاس های یکسان ۲۵۰۰ امتیاز دارد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید