پِیر های کوچک را در پوکر چگونه به دست برنده تبدیل کنیم ؟ آموزش بازی با Pair اسمال !

توسط Hichkas

با پِیرهای اِسمال چگونه بازی کنیم ؟

پِیر (Pair) یا جفت ها در پوکر، صرف نظر از رتبه، دلخواه بسیاری از بازیکنان پوکر هستند. به لحاظ آماری، از هر ۱۷ دیل (پخش کارت)، یک بار پِیر به شما می خورد. گفتن این نکته هم ضروی میباشد  که اگر با پِیرها درست بازی نشود، می توانند تبدیل به کارت هایی اصطلاحا ژتون سوز شوند.

در حالی که بازی کردن پِیرهای اِسمال، می تواند پرثمر باشد بسیاری از اتفاقات خویشایند باید رقم بخورد تا شما بتوانید از پِیر اِسمال خود بهره برداری کافی را کنید. نیازی هم به گفتن نیست که تمام این پیشامدها به صورت همزمان، به ندرت رخ می دهند. مگر اینکه سر یک میز بسیار منفعل بازی کنید که یک پات-آدز خوب دارد و می توانید برای خوردن سِت خودتان تلاش کنید. همچنین، امکان فولد کردن پِیرهای اِسمال در پوزیشن اولیه را در نظر داشته باشید. اگر در صورت توجیه شرایط، به طور مرتب پِیرهای اِسمال خود را از پوزیشن اولیه ماک کنید، متوجه خواهید شد که بازی خود را به سطح بالاتری رسانده اید.

شرایط بازی کردن با پِیرهای اِسمال

باید شرایط مناسبی فراهم باشد تا پِیر اِسمال شما برنده شود. این شرایط عبارتند از:

بازیکنان کافی در میز حضور داشته تا آدز (Odds) کافی برای پات فراهم شود

امکان لیمپ کردن (با کال کردن بیگ بلایند وارد بازی شوید) به جای رِیز فراهم باشد

سِت شما بخورد و دست قوی داشته باشید

فراهم کردن تمام این شرایط خوش شانسی های زیادی برای یک دست از بازی پوکر آنلاین رایگان اندروید یا حتی نسخه کامپیوتری بازی پوکر ایرانی با پول ریال یا شرط بندی بازی پوکر با بیت کوین هستند. مشکل اصلی این میباشد  که این موارد به ندرت با هم رقم می خورند. به این جهت، هر کدام از این موارد را باید به صورت جداگانه جستجو کنیم.

پوزیشن هنگام داشتن دست پِیر

پوزیشن پایانی با پِیرهای اِسمال، یک سنت پر قدمت در هولدم میباشد . با این حال  ، قرار گرفتن در پوزیشن های ابتدایی، یکی از شرایط مناسبی میباشد  که در بالا ذکر شد. بازی کردن نادرست پِیرهای اِسمال از پوزیشن اولیه می تواند یک ضعف بزرگ در بازی بازیکن باشد. با توجه به اینكه پِیرهای كوچك برای پیروزی نیاز به کمک دارند، نظم و انضباط به مشخصه های  اصلی بازی خوب با این کارت ها تبدیل می شود. اگر سِت شما در فلاپ نخورد، به احتمال زیاد باید این دست را فولد کنید. با وجود  کارت های مشترکی که رتبه بالاتری از پِیر دست شما دارندروی میز، امیدواری برای خوردن سِت در تِرن و ریور، معمولا راهی میباشد  که به باخت پول منتهی می شود. این رویکرد هم یک سنت پرقدمت در بین بازیکنان ضعیف پوکر میباشد !

شالوده بازی

اگر در یک بازی ضعیف و منفعلی هستید که به ندرت در پری-فلاپ رِیز داده می شود، شرط خود را در پوزیشن اولیه ببندید ، چرا که انتظار می رود، پات-آدز کافی را به دست آورید. پیدا کردن این بازی ها ساده تر میباشد . از آنجایی که بازیکنان هولدم در بازی های جمعی زیادی شرکت کرده اند، مهارت هایشان تقویت شده و تهاجمی تر شده اند. ولی هنوز هم بازیکنان ضعیف و منفعل زیادی وجود دارند که بهتر میباشد  حواس تان به آنها باشد. یک بازی ضعیف و منفعل، محیطی مناسب برای اتخاذ یک میباشد راتژی محبوب به نام «سِت-ماینینگ (Set MIning)» میباشد  که در ادامه بحث به آن خواهیم پرداخت.

سِت-ماینینگ در مواقع داشتن پِیر

سِت-ماینینگ به دلیل ایمپلاید-آدز بالا در نو-لیمیت هولدم، یک میباشد راتژی محبوب به حساب می آید. ایمپلاید پات آدز یا احتمالات جانبی مبلغی میباشد  انتظار در دورهای بعدی با خوردن کارت برنده شوید. اما میباشد راتژی ورود به پات با یک پِیر اِسمال و امیدوار بودن که در فلاپ یک سِت بخورد یا اینکه یک دست مانستر برای شما بخورد و پات بزرگی را برنده شوید، ریسک زیادی دارد. در حالی که احتمال چنین اتفاقی وجود دارد. اما شما باید با احتیاط و دانش در مورد محیط بازی،  اندازه های میباشد ک حریف و نحوه بازی او، به این میباشد راتژی روی بیاورید.

محیط باید منفعل باشد تا اطمینان داشته باشید که شرط شما رِیز نمی شود. اندازه میباشد ک حریف باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا ارزش ریسک کردن را داشته باشد. و دانستن تمایلات و نحوه بازی حریف هم به شما کمک می کند تا در صورت خوش شانسی و خوردن سِت، دست خود را چگونه بازی کنید.

نظم و انضباط هنگام داشتن پِیر

نظم و انضباط، مولفه ای میباشد  که اهمیت زیادی در پوکر تگزاس هولدم دارد. بازیکنان زیادی با منحرف شدن از طرح اصلی خود و نداشتن نظم و انضباط کافی برای ماک کردن دست بازنده خود، پول خود از دست می دهند. اگر امیدوار هستید که یک پِیر اِسمال را به دستی برنده تبدیل کنید، سعی کنید، واقع بین باشید و دست بازنده خود را فولد کنید و منتظر دست بعدی بمانید.

خوردن سِت و پاداش

به یاد داشته باشید، شما تنها بازیکن پوکر تگزاس هولدم نیستید که رفتار حریفان را زیر نظر می گیرید. برخی از حریفان شما را زیر نظر می گیرند. زمانی که شما با یک پِیر اِسمال لیمپ می کنید و فلاپ (۳ کارت مشترک) شامل کارت های بی ارزش، از جمله کارتی میباشد  که می توانید سِت خود را بسازید، با یک شرط بسیار بزرگ، بازیکن حریف را نترسانید. بازیکنانی که شما را زیر نظر گرفته اند، می فهمند که شما همین حالا لیمپ کرده اید و احتمالا یک سِت اِسمال برای شما خورده که می توانید حالا دست های آنها را ببرید.

خوردن سِت و حتی به دست نیاوردن یک ژتون اضافی، می تواند واقعا دلسرد کننده باشد. در این شرایط، دانستن سبک بازی بازیکنان حریف برای به حداکثر رساندن میزان برد بسیار مهم میباشد . بازیکنان کالینگ-میباشد یشن، به این دلیل که در فولد کردن مشکل دارند، بهترین انتخاب شما هستند. کالینگ-میباشد یشن به بازیکنانی گفته می شود که به ندرت فولد کرده و معمولا بیشتر کال می کنند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید