پوکر استاو چیست ؟ چه کمکی به شرط بندی در پوکر می کند ؟ همه چیز در مورد PokerStove .

توسط Hichkas

پوکر استاو یک نرم‌افزار تحلیل‌گر و آنالیز برای محاسبه احتمال برد هر دست در مقایسه با سایر دست‌ها در پوکر تگزاس هولدم است. خیلی بهتر است هر بازیکن حرفه‌ای این ابزار کاملا رایگان را در دسترس خود داشته باشد.

آیا پوکر استاو برای استفاده همزمان است ؟

این مهم است در ابتدا بگوییم که پوکر استاو نرم‌افزاری نمی باشد که شما بتوانید آن را در هنگام بازی و در شرایط سخت مورد استفاده قرار دهید. باید وقتی که بازیتان به پایان رسید از آن سود ببرید. می‌توانید آموزش-هایی را که با استفاده از این نرم‌افزار به شما داده‌ایم را مطالعه کنید و تصمیم‌گیری‌های هوشمندانه‌ای که در هنگام بازگشت به بازی با استفاده از آن میتوان استفاده کرد را یاد بگیرید.

نصب نرم افزار PokerStove

شما می‌توانید این نرم‌افزار را رایگان دانلود کنید. حجم آن بسیار کم بوده و نصب بسیار راحتی دارد و در کمتر از یک دقیقه می‌توانید آن را لود کنید. لازم به ذکر است که ورژن های متفاوتی از این نرم افزار کاربردی وجود دارد . ولی دیگر این ورژن های رایگان نمیباشد و تا مبلغ 1000 دلار ارزش بهترین نرم افزار آن میباشد . اما مهم است که بازی خود را با توجه به این نرم افزار انجام ندهید . و خودتان تمام تلاشتان این باشد که به بهترین نحو بازیکنی قوی شوید و بتوانید از طریق این گونه بازی ها به درآمد های بالا و میلیونی برسید . حال در ادامه به توضیح چگونگی کار با این نرم افزار و عملکرد آن میپردازیم .

پوکر استاو چگونه کار می‌کند ؟

این نرم‌افزار به شما اجازه خواهد داد که دست دقیق، یک دست رندوم یا یک طیف کارت را برای بازیکنان تعیین کنید. قابلیت افزودن داده برای ده بازیکن را خواهید داشت، البته در بیشتر مواقع برای بررسی شما فقط نیاز به دادن اطلاعات مربوط به دو یا سه بازیکن را دارید.

در اینجا ما احتمال پیروزی JJ یا پاکت جک را در برابر طیف QQ+, AKs, AKo بررسی خواهیم کرد :

وقتی که روی “Evaluate” کلیک می‌کنید در یک لحظه میلیون‌ها دست برای هر بازیکن شبیه‌سازی میشود  و نتیجه آن به شما نمایش داده می‌شود. برتری بازیکنان را با استفاده از رنگ‌ها نیز می‌توانید تشخیص دهید. هرچه احتمال برد بیشتر باشد رنگ سبز به سمت پررنگ شدن می‌رود.

تعیین کارت‌ها

پوکر استاو چند راه برای وارد کردن اطلاعات به شما ارائه داده است. روش اول این است که می‌توانید به صورت دستی آن‌ها را در کادر مربوطه وارد کنید. همچنین با کلیک کردن بر روی اسم هر بازیکن کادری برایتان باز خواهد شد:

دو تَب با نام‌های “Cards” و “Preflop” در برابر شما قرار خواهد گرفت این روش برای وقتی است که می‌خواهید کارت دقیق خود را وارد کنید. همچنین بر همین اساس می‌توانید کارت حریف را نیز به صورت دقیق وارد کنید.

البته همانطور که تاکنون فهمیده‌اید، چیزی که در پوکر مهم است این میباشد  که بتوانید یک طیف کارت به حریف اختصاص دهید، نه این که دو کارت او را مشخص کنید. انجام دادن این کار در این نرم‌افزار بسیار آسان بوده و می‌توانید در تب preflop به آن دسترسی پیدا کنید.

دکمه‌های پیش‌فرض برای انتخاب کارت‌ها نیز وجود دارند، مثل “any pair” که به شکل ساده‌ای تمام پاکت‌ها را انتخاب می‌کند.

در پوکر استاو هر رنگ نشانه چیست ؟

کارت ها با رنگ های زرد . سبز و قرمز نمایش داده میشوند .

زیر کارت‌هایی که با رنگ زرد مشخص شده‌اند کارت‌هایی هستند که ما انتخاب کرده‌ایم. در این حالت تمام دست‌های خوب مثل آس‌های سوتد و 88 و پاکت‌های بالاتر انتخاب شده‌‌اند. این کارت‌ها ۱۷.۶٪ کل دست‌های پوکر را تشکیل می‌دهند

این اسلایدر و رقمی که جلوی آن نوشته شده‌اند به شما اجازه می‌دهند درصدی از دست‌های قوی تعریف کنید. هرچه اسلایدر را به سمت جلو حرکت دهید نرم‌افزار دست‌های بیشتری را برای شما انتخاب می‌کند و می‌توانید به خوبی آن‌ها را مشاهده کنید.

بررسی احتمال برد فلاپ با PokerStove

این نرم‌افزار می‌تواند کارهای بیشتری از بررسی احتمالات پری-فلاپ انجام دهد. می‌توانید با استفاده از آن احتمال برد بعد از فلاپ را نیز بررسی کنید. می‌توانید کارت‌های روی زمین و کارت‌های سوخته یا به اصطلاح بِرن شده را نیز مشخص کنید.

برای اختصاص دادن کارت رندوم یا تصادفی به هر بازیکن می‌توانید روی دکمه “RD” کنار آن‌ها کلیک کنید. البته در بیشتر مواقع مهم است که طیف کارت به حریف اختصاص دهید.

لازم است بگوییم که نرم‌افزار پوکر استاو اسپلیت شدن یا چاپ شدن پات‌ها را نیز بررسی می‌کند. در بخش “output” در پایین نرم‌افزار می‌توانید این نتایج را مشاهده کنید.

تشخیص کال کردن با پوکر استاو

شما می‌توانید با استفاده از پوکر استاو تشخیص دهید که کال کردن یا کال نکردن در چه شرایطی معقول است. به طور مثال اگر یک بازیکن ۳۵٪ شانس برد داشت و پات شامل 1000$ بود، شخص می‌تواند تا 350$ کال کند. اگر آل-این حریف کمتر از 350$ بود احتمال برد شما این کال را برایتان به صرفه خواهد ساخت.

این دو مفهوم تقریبا مشابه و مرتبط هستند، اما محاسبه احتمال برد با پات-آدز کاملا متفاوت میباشد. از آنجایی که برای کال کردن باید مسائل دیگری مثل احتمالات جانبی و شرایط نیز  باید در نظر گرفته شود  – صرفا توجه به مفهوم پات-آدز کافی نخواهد بود. این اطلاعات فقط به عنوان یک راهنما برای شما هستند و نباید در شرایط پر از استرس روی میز در هنگام تصمیم‌گیری سراغ نرم‌افزار بروید.

جمع‌بندی

پوکر استاو یک نرم‌افزار بسیار کاربردی برای هر بازیکن پوکری است که می‌خواهد بازی خود را در شرایط مختلف آنالیز کند. اگر تاکنون این کار را انجام نداده‌اید می‌توانید با دانلود آن به راحتی از آن استفاده کنید. کارت‌هایی که در بازی آورده‌اید یا در ذهن خود دارید را در آن وارد کنید و نتایج را به طور کامل ببینید، قطعا این کار برایتان جذاب خواهد بود. با دانستن میزان احتمال برد می‌توانید تشخیص دهید که وارد شدن به بازی در چه شرایطی معقول و سودرسان است و تا حد زیادی تصمیم‌گیری برایتان آسان خواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید