پوکر را به سادگی حرفه ای تر بازی کنید ! نکات بسیار ساده برای تقویت در بازی Poker .

توسط Hichkas

چه در پوکر تازه‌کار باشید و چه حرفه ای این امکان  است که  برخی از مهم‌ترین جنبه‌های بازی را فراموش کنید و یا از آن غافل شوید. در اینجا بدون ترتیب نکاتی را بیان میکنیم که  به شما کمک کند که از هر جلسه پوکر بیشترین بهره را ببرید.

نکات ساده پوکر

·                   دنبال استریت‌ها نروید . بعید است که ضریب شانس مناسبی نسبت به پات داشته باشید و به ندرت یکی از چهار کارت مورد نظرتان خواهد خورد.

·                   به AK بیش از حد بها ندهید. درست است که  دست بزرگی است، ولی همچنان یک drawing hand است (دستی است که نیاز به خوردن دارد). در مقابلِ یک جفت پایین مثل ۸-۸ شما دست پایین را دارید. در مقابل هر دو کارتی که کمتر از شما هستند، مثل Q-J، در بهترین حالت ۲/۱ هستید.

·                   قبل از پریدن به شاخه‌های مختلف، در یک بازی و یک فُرمت تخصص پیدا کنید.

·                   فراموش نکنید که کش‌اوت کنید. ساختن بانکرول بسیار خوب و عالی است ولی اگر هر از گاهی از  ثمره کار خود نچشید، معنی خاصی ندارد.

·                   یاد بگیرید که با باخت‌های بد کنار بیایید. ممکن است گاه و بیگاه اتفاق بیافتند ولی بهترین بازیکنان تقدیر را می‌پذیرند و به کار خود ادامه می‌دهند. چه داد بزنید و چه با ملایمت باخت را قبول کنید فرقی نمیکند . در هر صورت باخته اید و با عصبانیت شانس دوباره ی خود را به خطر می اندازید .

مراقب آنگوژه باشید !

·                   هنگامی که آنگوژه (tilt) شدید، فورا بازی را ترک کنید. رایانه‌تان را خاموش کنید و هر کاری را که فکر می‌کنید می‌تواند جلو باختن کل بانکرول‌تان را بگیرد انجام دهید. قصد جبران را بگزارید برای زمانی که حال بهتری دارید

·                   فقط با میزان پولی بازی کنید که می‌توانید آن را ببازید. بازی کردن بالاتر از حد خود ممکن است شما را راجع به باخت نگران کند، این امر می‌تواند در فرآیند تصمیم‌گیری شما تداخل ایجاد کند و بازی طبیعی شما را به هم بریزد. اگر پای یک میز هولدم NL بنشینید، خرید شما نباید بیش از ۵% بانکرول‌تان باشد. در این حالت، باخت احتمالی، خیلی شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

·                    به دست‌های مورد علاقه خیلی دل نبندید . فقط چون یک بار با ۵۳ هم‌خال روی فلاپ استریت فلاش شده‌اید، بازی با این دست را اجباری نمی‌کند.

·                   صبور باشید. یاد بگیرید چطور دست خود را بریزید، حتی دست‌های قوی را، و منتظر موقعیت بهتر باشید. دستی مثل جفت بالا-بالاترین کیکر (top pair/top kicker) هنگامی که شخص دیگری آل-این کرده است به ندرت دست برنده خواهد بود.

نه به پِر های کوچک !

·                   بی خیال جفت‌های کوچک شوید. البته این مورد همیشه درست نیست: اگر با ژتون‌های کم به صورت ۱ به ۱ در مقابل حریف باشید، آن‌ها را تهاجمی بازی کنید. ولی اگر روی یک میز کامل در پوزیشن‌های ابتدایی هستید، تنها حالتی که جفت ۲-۲ شما می‌برد این است که بقیه فولد کنند و یا شما روی فلاپ سِت شوید. که با شانس ۷٫۵/۱ نیازمند کال‌کننده‌های زیادی است تا ضریب شانس صحیحی نسبت به میزان پات داشته باشید.

·                   از بازی آهسته (Slowplay) با دست‌های بزرگ اجتناب کنید. با پاکت شاه و پاکت آس پیش از فلاپ رِیز کنید و سعی کنید بعد از فلاپ شرط ببندید. این کار هر از چند گاهی جواب می‌دهد و کل ژتون‌های یک حریف را می‌برید. ولی غالباً دادن کارت رایگان به بازیکنان دیگر ممکن است باعث شود که آن‌ها از در پشتی استریت یا فلاش شوند و کابوسی برای شما شود.

·                   جلسات طولانی فقط در صورتی خوب هستند که در حال برد باشید. عقب‌نشینی کنید و بعد از اینکه کسی شرط شما را رِیز کرد، فورا آل این نکنید. وقتی به بازی برگردید که احساس شادابی بیشتری می‌کنید.

·                   بعد از این که مشروبات الکلی زیادی نوشیده‌اید رایانه‌تان را روشن نکنید. داشتن یک «جلسه کوتاه»! ممکن است برای‌تان گران تمام شود و خماری‌تان به پوکر  را حتی بدتر کند.

·                   هوشیار باشید و به هر دست ۱۰۰% توجه‌تان را معطوف کنید. همیشه هر دست را با بهترین قابلیت‌تان بازی کنید و همیشه حواس‌تان به میز باشد، حتی وقتی در دست شرکت ندارید. یادداشت‌های ذهنی از سایر بازیکنان بردارید و سعی کنید نشانه‌های تابلو شدن‌شان را به خاطر بسپارید.

·                   با خودتان صادق باشید. سابقه دپازیت‌ها و کش‌اوت‌های خود را داشته باشید تا دقیقاً بدانید که چقدر مثبت یا منفی هستید.

دیوانه های آل این در پوکر !

·                   همیشه ممکن است چند دیوانه باشند که به دنبال دو برابر کردن یا سه برابر کردن ژتون‌هایشان از طریق آل این کردن با جفت‌های پایین یا آس با کیکر ضعیف باشند. بهترین کار این است که اجازه دهید دیگران با آن‌ها درگیر شوند، مگر این که یک پر بالا مثل QQ، KK، یا AA داشته باشید، اگر شرط ببندید شما سلاح لازم برای از پای در آوردن آن‌ها را خواهید داشت.

·                   البته نیازی نیست بیش از حد محتاط باشید. پوکر یک بازی با تهاجم کنترل شده است. پس برای قلدر، قلدری کنید. جواب‌شان را با یک ری-رِیز سنگین بدهید، این کار باعث می شود که ترمزشان را بکشند و به شما با احترام نگاه کنند.

ممکن است شما خود را یک بازیکن غریزی به حساب بیاورید ولی چند واقعیت و حالت کلیدی وجود دارد که برای رسیدن به افتخارات WSOP به آن نیاز خواهید داشت.

آمار دقیق در مواقع مختلف :

۱۶٫۵% – وقتی دو کارت باقی مانده است، سوراخ استریت‌تان کامل شود.

۵۴% – بعد از خوردن فلاپ به صورت پای استریت فلاش دو طرفه، حداقل استریت می‌شوید.

۱۱٫۸% – جفتی که در دست دارید، سِت می‌شود.

۳۱٫۵% – پای استریت دو طرفه‌تان که روی فلاپ دارید، کامل می‌شود.

۳۲٫۵% – یکی از کارت‌های‌تان روی فلاپ جفت می‌شود.

۱۲% – وقتی دو کارت هم‌خال دارید، دو یا سه کارت همخال‌تان روی فلاپ می‌آید.

۹% – احتمال اینکه در یک تیبل ۱۰ نفره یکی از بازیکنان KK یا AA بیاورد.

۳۵% – بعد از خوردن فلاپ وقتی فقط به یک کارت برای رنگ شدن نیاز دارید، رنگ‌تان می‌خورد.

صبر برای دست خوب

·                   اگر به حد کافی چیپ دارید که منتظر یک موقعیت بهتر باشید، فولد کنید و برای آن لحظه منتظر بمانید. فولد کردن خجالتی ندارد (در اکثر مواقع)، منتظر باشید تا حریف‌تان اشتباه بچه‌گانه‌اش را تکرار کند و به حسابش برسید.

·                   اندازه پات را تغییر دهید. وقتی فکر می‌کنید جلوتر از حریف هستید اندازه پات را بزرگ کنید و وقتی فکر می‌کنید ممکن است در حال تعقیب او باشید، سعی کنید اندازه پات را کوچک نگه دارید.

·                   شانس بد یا سایر بازیکنان را هنگام باخت سرزنش نکنید. به دست‌های کلیدی که بازی کرده‌اید دوباره نگاه کنید و ببینید کجا را می‌توانید برای آینده بهبود دهید.

·                   در مورد سایر بازیکنان یادداشت بردارید. اگر با بازیکنان یکسانی عموماً بازی می‌کنید، حرکت‌های مورد علاقه‌شان را زیر ذره‌بین قرار دهید. این کار می‌تواند از باخت‌های شما جلوگیری کند.

اولین نفر در پات پوکر

·                   اگر اولین نفری هستید که وارد پات می‌شوید همیشه شرط ببندید. کال کردن بیگ بلایند نشانه بازیکنان ضعیف است. وارد بازی شدن به صورت تهاجمی حریفان‌تان را در موقعیت ضعف قرار می‌دهد و پات را برای وقتی که دست بزرگی برای‌تان می‌خورد بزرگ‌تر می‌کند.

·                   اگر قبل از فلاپ شرط بسته‌اید یا ریز کرده‌اید، در اکثر مواقع باید مجدداً روی فلاپ شرط ببندید. در اکثر مواقع پات را خواهید برد چرا که ریاضی می‌گوید که بیشترِ بازیکنان، بیشترِ فلاپ‌ها را از دست می‌دهند. اگر با مقاومت رو‌به‌رو شدید و فکر کردید که دست‌تان ممکن است دست برتر نباشد، عقب‌نشینی کنید. ولی اگر فکر می‌کنید که دست بهتر را دارید و آن‌ها می‌خواهند وانمود کنند که دست بزرگی دارند، با یک ری-رِیز امتحانشان کنید. در بلند مدت تهاجم کنترل شده باعث برد خواهد شد.

·                   بازیکنان خوب و سطح بالا را نگاه کنید و بازی‌شان را تحلیل کنید و سعی کنید نقاط قوت آن‌ها را در بازی خود به کار گیرید.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید