تنیس ، ورزش محبوب هیجان انگیز ! تاریخچه و قوانین جامع ورزش محبوب تنیس .

توسط Hichkas

تنیس

ورزش تنیس یکی از رشته های مورد توجه کاربران برای شرط بندی میباشد . این رشته ورزشی یکی از خطرناک ترین و پر ریسک ترین رشته های پیشبینی ورزشی محسوب می‌شود دریک جمع بندی کلی میتوان  گفت اکثر ورزش هاي‌فردی ریسک بالایی برای شرطبندی دارند، چون شرط شـما مثل فوتبال بـه یک تیم بستگی نداره بـه یک باشگاه بستگی نداره فقط و فقط بـه یک فرد بستگی داره کـه ممکنه دستخوش باورنکردنی ترین اتفاقات هم بشه ولی قبل بهتر است با این ورزش آشنا بشید .

تاریخچه تنیس

تا آنجا که شواهد تاریخی در این مورد نشان می دهد ، ورزش تنیس طی قرون 12 و 13 میلادی ابتدا در کشور فرانسه ابداع شد. آن دوران ، انجام دادن هر گونه بازی و ورزشی برای راهبان کلیسا ممنوع بود . و آن دوران هم دوران قدرت کلیسا بود .
به همین دلیل ، کشیش های فرانسوی دست به ابداع نوعی بازی زدند که فقط به یک توپ کوچک پشمی نیاز داشت . این توپ درون لایه ای از جنس پوست گوسفند قرار می گرفت و آماده ی بازی می شد . در این بازی ، دو نفر رو به روی هم می ایستادند و هر یک با کف دستش به توپ ضربه می زد و آن را به سوی نفر مقابل می انداخت . در آغاز این بازی « پوم » نام گرفت که به معنای «کف دست » بود . در بسیاری از مواقع بازیکنان در هنگام ضربه زدن از اصطلاح « تنز » استفاده می کردند که نوعی دستور به حریف به معنای « بگیر……بازی کن » بود . بدین ترتیب ، این نام در فرانسه روی این بازی ماند تا آنکه به « لویی نهم »، پادشاه فرانسه ،خبر رسید که راهبان دور از چشم مردم در تالار کلیساها بازی می کنند و او این بازی را ممنوع کرد .

و اما جدی میشود !


 اما ارائه جدی این ورزش در سال 1872 میلادی بود که سرگرد هاری جم این ورزش را در شهر لمینگتن( انگلستان) به مردم معرفی کرد . در آن زمان مقررات و خصوصیات این ورزش با چیزی اکنون می بینیم تفاوت بسیار داشت . در سال 1877میلادی ، اولین بار در دنیا مسابقات تنیس با مقررات و قوانین بخصوصی در زمینهای تنیس “باشگاه تنیس و کروکت ال انگلند” ویمبلدون برگزار گردید، محلی که هم اکنون بزرگترین مسابقات تنیس دنیا در آن برگزار می شود.
مسابقات ویمبلدون در سال 1877، یو اس او پن در سال 1881 ، دیویس کاپ 1899 و اوپن استرالیادر سال 1905 و اپن فرانسه 1918شروع به فعالیت کردند.

بازی تنیس را یاد بگیرید

قوانین تنیس ساده میباشند . بازی با یک بازیکن در هر طرف (در بازی های دابل، ۲بازیکن) در یک زمین مستطیل شکل که وسط آن یک تور قرار گرفته اجرا می شود. هدف بازی این است که با استفاده از یک راکت تنیس به یک توپ ضربه زده و توپ را در زمین سمت بازیکن دیگر برای کسب امتیاز به زمین زد. توپ باید به تور برخورد نکند و بازیکن دیگر باید با زدن ضربه ی متقابل به توپ آن را برگرداند و بدین ترتیب مانع از کسب امتیاز حریف شود. بازیکنان در این بازی سعی می کنند از برخورد توپ به زمین خودشان، تور و افتادن آن به بیرون خطوط زمین بازی جلوگیری کنند.

سیستم امتیاز دهی بدین ترتیب است که هر بازی با امتیاز صفر شروع می شود و به بازیکن کسب کننده ی اولین امتیاز، ۱۵ امتیاز داده شده و امتیاز بعدی به ۳۰ افزایش می یابد. امتیاز سوم برابر ۴۰ و امتیاز چهارم بازیکن را به برد می رساند.

در صورت برابری دو بازیکن با داشتن امتیاز ۴۰، یکی از آن ها با کسب دو امتیاز پشت سرهم برنده ی بازی می شود. اگر یک امتیاز پس از برابری کسب شود به معنوان یک مزیت به شمار می آید.

بردن در تنیس

بازیکن باید ۶ بازی از ۲ و بیشتر را برای برد یک ست، پیروز شود. بنابراین اگر بازیکنی ۶-۵ جلو باشد، باید این برتری را ۷-۵ کند تا بازی را برنده شود؛ هرچند در صورت نبردن بازی، امتیاز ها نزول می کنند و ست به شکست برابر ختم می شود. سپس بازیکنان برای کسب ۷ امتیاز اول در شکست برابررقابت می کنند تا برنده شوند، که در اینجا سیستم امتیازها از ۱۵،۳۰،۴۰ به ۱،۲،۳ تغییر می کند. سرویس زدن نیز در شکست برابر متفاوت خواهد بود و در آن هر بازیکن دو سرویس در نوبت اول خود می زنند. پس از بازی ۶امتیاز، جای بازیکنان عوض می شود.

در مسابقات زنان، رقابت ها در یکی از ۳فرمت برتر و در مسابقات مردان، در یکی از ۵فرمت برتر در رویدادهایی مانند اسلمز بزرگ اجرا می شوند.

راجر فدرر : قهرمان تنیس

هیجان وصف نشدنی

مثل تنیس کمتر ورزشی هست که در آن شگفتی رخ بده و اتفاقات عجیب بیفته یا مثلاً یک بازیکن یک ست رو 6-0 ببره و دو ست بعدی رو 6-0 واگذار کنه ؛ البته اسنوکر وبیلیارد هم کم نمیاره .
 در پیشبینی تنیس هیچ معیاری قابل اعتماد نیست و شـما نمیتوانید ریسک کنید ؛ این ورزش چون یک ورزش فردی است حالت روحی و ذهنی بازیکن نقش خیلی مهمی دراین ورزش داره و تعیین کننده هست و هر مسابقاتی از تنیس رو کـه دوست داشتید برید امارشو در بیارید ببینید چندتا شگفتی مثلاً توی هر گرند اسلم رخ میده و اصلا از همه ی ي این‌ها کـه بگذریم خیلی پیش اومده بازیکنان بزرگ دریک لحظه دچار مصدومیت شدن و نتونستن ادامه بدن و اگر این اتفاق بعد از ست اول بیفته یعنی شرط ما باخت شده ؛ بـه همین سادگی نکته دیگه اي کـه قابل عرض هست تبانی زیادی هست کـه در سطح هاي‌پایین تر این رشته بیشتر صورت میگیره ؛ البته این روزا همه ی ورزش ها درگیر شرطبندی و تبانی هستن .
و به جز تمام این موارد انتخاب سایت شرطبندی معتبر هم دارای اهمیت بالایی میباشد . که پیشنهاد ما استفاده از سایت 69 بت میباشد . ولی قبل از آن باید به خوبی از این بازی و روش های شرطبندی آگاهی پیدا کنید .

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید