پوکر و زنگ خطرهایش ! چه موقع هایی باید میز پوکر را ترک کنیم ؟

توسط Hichkas

بازی پوکر می تواند به عنوان درآمدزایی ، سرگرمی و حوش گذرانی مفید واقع شود . اما بعض مواقع دلایلی برای ترک میز این بازی وجود دارد که امروز به آنها می پردازیم . با مجله قمار همراه باشید .

زمانی که رقیبتان در پوکر قوی تر است !

در طیف وسیعی از بازی ها قرار گرفتن در مقابل یک رقیب سرسخت و قوی نه تنها بد نیست بلکه می تواند به رشد شما کمک کند و از آن مهمتر می تواند هیجان بیشتری به بازی شما بدهند . برای مثال ورزش هایی مثل پینگ پونگ ، بیلیارد ، فوتبال دستی و … اینگونه اند . در واقع در اینگونه بازی ها شما از رقبای سرسختتان روش بهتر بازی کردن را یاد می گیرید و قویتر می شوید .

اما در مورد پوکر این مسئله صادق نیست ! به این دلیل که هدف اصلی بازی پوکر پول است و اتفاقاً هرچه حریف شما ضعیف تر باشد بیشتر به نفع شما می شود . به همین دلیل انتخاب یک میز مناسب برای بازی با رقیبان هم سطح یا ضعیف تر یکی از مهمترین فاکتور های داشتم یک بازی پوکر خوب است . در واقع باید در میزی بازی کنید که قدرت بازی شما از میانگین افرادی که با آنها بازی میکنید بیشتر باشد . این روش احتمال سود شما را چند برابر می کند .

گاهی اوقات ممکن است با تمام مهارتهایتان احساس کنید بر سر میزی نشسته اید که با افراد قهار محاصره شده اید . معمولاً در این موقع غرایز شما به سراغتان می آیند و اصرار می کنند که بر سر میز بمانید و بیشتر بجنگید اما تلاس شما برای جبران ضررهایتان بی فایده است و تنها اتفاقی که می افتد این است که بیشتر از قبل ضرر می کنید . بهترین تصمیم در این مواقع آن است که میز را ترک کرده و زمانی را که می خواهید صرف برگرداندن ضرر خود کنید برای پیدا کردن میز مناسب تر صرف کنید و با سود میز جدید ضررتان را جبران کنید .

کم اوردن سرمایه

در تاریخ بازی ها و تورنمنت های پوکر پر است از افرادی که بدون در نظر گرفتن منطق تمام پول خود را به امید آنکه یک شانس کوچک دوباره آنها را به اوج برگرداند خرج کرده و کاملاً بدون هیچ پولی از میز بلند شده اند . یک اصطلاحی میان این افراد مرسوم است که می گویند ” یک صندلی یک چیپ” یعنی تا وقتی که حتی یک چیپ در دستتان مانده است روی صندلی بشنید و ادامه دهید ! یکی از دلایلی که اکثر آموزش های این بازی ، رقابت با پول کم را توصیه می کند همین است .

زمانی که احساس کردید در یک بازی که محدودیت خرید چیپ ندارد از میانگین قدرت بازکنان میز ضعیف تر هستید در واقع بهترین کار آن است که برای خریدتان محدودیت قائل شوید . این مسئله باعث می شود که توانایی کم شما در پول خرج کردن و شرط بندی جلوی کال های جسورانه و احساسی شما را در دست هایی که پتانسیل زیادی ندارند را بگیرد . و در ادامه بودجه محدود شما در بازی و قدرت کم در بلوف زدن و کال کردن باعث می شود که مجاب شوید میز را ترک کرده و شانس خود را در روزهای بعدی محک بزنید .

زمانی که کار مهمتر از پوکر دارید

مادامی که به بازی پوکر به عنوان تنها منبع درآمد نگاه نکنید و تنها تکیه گاه مالیتان این بازی نباشد می توانید از این بازی لذت زیادی ببرید . البته این بدیهی است که پوکر لحظات ناخوشایند باخت های پیاپی را همیشه داشته و دارد اما تا زمانی که این بازی داوطلبانه و نه از روی اجبار باشد لذت و هیجان کافی را به شما منتقل خواهد کرد .

بنابرین در مواقعی که احساس می کنید یکی از اعضای مریض خانه به رسیدگی شما احتیاج پیدا می کند ، باید سری به اداره یا محله کارتان بزنید تا کار های عقب مانده را انجام دهید یا حتی نیاز به تفریح دیگری با دوستان یا آشنایان یا حتی گردش تنهایی دارید ، بهتر از میز را ترک کنید و کارهای دیگر را در الویت قرار دهید . در واقع اگر چیزی هنگام بازی پوکر فکر شما را به خودش درگیر کرده است ، بهتر است به آنچه فکرتان را درگیر کرده بپردازید . هرگز نباید هنگامی که نیاز است در جای دیگر و مشغول کار دیگری باشید به بازی پوکر مشغول شوید .

ندای درونتان چه می گوید ؟

خیلی از افراد معتقدند که وقتی روند بازی صعودی است و در حال کسب سود هستید باید بازی را ادامه دهید تا سود بیشتری ببرید . اما گاهی وقت ها بعد از بردن یک دست خوب و کسب یک سود پر و پیمان ، صدایی در درونتان می گوید که اگر الان از میز بلند شوید احتمال باختن سود خود را به صفر می رسانید و احتیاط کردن بهترین انتخاب حال حاضر شماست اگرجه این تصمیم خلاف چیزی است که یک بازیکن ماهر به شما می گوید .

حتی گاهی اوقات شاید برای خودتان شرط بگذارید که اگر به میزانی خاصی پول ببرید و یا از دست دهید میز بازی پوکر را ترک کنید . شما در واقع با این کار سعی بر این دارید که سرمایه خود را با سود از میز خارج کنید و جلوی برگشت پولتان به سرمایه اولیه را بگیرید اما این تصمیم کاملاً نشدنی است . معمولاً در بازی های طولانی شانی مهمترین فاکتور است و برد و باخت کاملاً در کنترل کسی نیست و روند شانس و آمدن دست ها و کارت های فلاپ تعیین می کند که چه اتفاقی رخ خواهد داد و در زمان طولانی امکان اینکه شانس همواره همراه شما نباشد زیاد است .

برای مثال اگر هنگام رد شدن از یک خیابان همواره به این فکر کنید که آیا الان زمان مناسبی برای رد شدن است و آیا مدت زمان کافی برای عبور از این خیابان را دارید ، مدام منتظر خواهید ماند و به فکر کردن می پردازید . دقیقاً در مورد میز پوکر هم به همین شکل است . هر گاه احساس کردید زمان آن رسیده که میز را با سودی که کرده اید یا ضرر مورد نطری که کرده اید باید ترک کنید بدون فکر کردن بیش اط حد به ندای درونتان گوش دهید و میز را ترک کنید .

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید