پیگیری بی اهمیت ! آموزش بازی محبوب پیگیری بی اهمیت یا همان Trivial Pursuit .

توسط Hichkas

پیگیری بی اهمیت با همان Trivial Pursuit از بازی های بوردگیم محبوب خارجی و از پایه های دورهمی آمریکایی هاست . با مجله قمار همراه باشید تا آموزش ساده این بازی را به شما بدهیم !

بازی پیگیری بی اهمیت

بازی پیگیری بی اهمیت از بازی های رمیزی بسیار محبوب در دنیاست که هدف ساده ای را دنبال می کند : به پرسش های بی ارزش جواب دهید و این کار را در سریع ترین حالت ممکن انجیم دهید ! این بازی علاوه بر جذابیت و پتانسیل بالا در سرگرم کردن شما ، یک فرصت خوب و مناسب برای محک زدن اطلاعات عمومی و حتی ارتقاء آن به سطوح بالاتر است .

صفحه بازی پیگیری بی اهمیت از یک چرخ گرد 6 وجهی تشکیل شده است که بازیکنان در ابتدا از مرکز بازی شروع می کنند . قبل از شروع بازی باید تصمیم بگیرید که قصد دارید بازی را در سبک انفرادی یا تیمی دنبال کنید . این بازی یا باید با 6 فرد مجزا انجام شود و یا به صورت تیمی انجام شود . اگر بازیکنان پایه بازی انفرادی نیستند یا تعدادشان از 6 نفر بیشتر می باشد توصیه می کنیم که بازی را در سبک تیمی انجام دهید .

اقدامات قبل از بازی

همانطور که اشاره کردیم این بازی به سبک تیمی و گروهی رایج تر است و در دورهمی ها معمولا این سبک هیجان انگیزتر و سرگرم کننده تر است . اول از همه اگر قرار است قانون خاصی بین خود بگذارید این کار را قبل از بازی انجام دهید . برای مثال می توانید برای وقت بردن زیاد در جواب دادن به سوالات جریمه تعیین کنید و قرار بگذارید که این کار باعث از دست دادن نوبت می شود . نسخه اصلی این بازی دو جعبه از سوالات زیاد دارد که اگر سبک تیمی را بازی می کنید هر تیم یک جعبه می گیرد (برای سبک انفرادی یک جعبه کافیست) .

آغاز بازی پیگیری بی اهمیت

برای شروع تاس بیاندازید تا مشخص شود کدام گروه یا فرد بازی را اغاز می کند . طبیعتاً تیم یا فردی که بالاترین عدد را در تاس بیاورد شروع کننده بازی می شود . بازی شروع شده و به صورت ساعت گرد در هر نوبت هر فرد یا تیم تا زمانی که پاسخ درست بدهند به حرکت خود ادامه می دهند و نوبت هنگامی تمام می شود که به سوال پاسخ غلط داده شود . هر فرد یا تیم بعد از هر پاسخ درست دوباره تاس می اندازد و حرکت می کند تا به سوال بعدی برسد .

بازی به همین صورت جلو می رود تا جایی که یک بازیکن یا فرد به 6 وجه دسترسی پیدا کند و سپس اقدام به رفتن به مرکز صفحه بازی کنید . برای رسیدن به مرکز صفحه بازی باید دقیقاً عددی که با آن فاصله دارید را روی تاس بیاورید و حتی ممکن است چندین بار نوبت خود را با عدد بیشتر آوردن در تاس از دست بدهید .

مرکز بازی پایان بازی نیست !

جالب است بدانید که هنگمی که به مرکز بازی برسید بازی تمام نمی شود و بعد از آن یکی از بازیکنان حریف یک سوال از دسته سوالات کشیده و از شما می پرسد . اگر درست پاسخ دهید بازی را بردید و اگر اشتباه بگویید نوبت را از دست داده و تا نوبت بعدیتان صبر می کنید و باز هم این کار را تکرار می کنید ! به همین سادگی شما این بازی را فرا گرفتید و اگر این بازی را تجربه کنید خواهید دید که با قوانین ساده و بدون پیچیدگی می توانید ساعت ها در کنار دوستان با پیگیری بی اهمیت سرگرم شوید .

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید